Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Ettevalmistav kohtumine

Enne päris õpirände projekti on teil võimalus korraldada oma partneritega ettevalmistav kohtumine ehk APV (Advanced Planning Visit). Seda me soovitame soojalt, kuna kogemus näitab, et sellest on ühe hea projekti korraldamisel palju abi.

Ettevalmistav kohtumine leiab aset selles riigis, kus toimub projekti põhitegevus. Ettevalmistav kohtumine on lühike – see saab kesta kuni 2 päeva ja sellest saab osa võtta 1 kuni 2 grupiliiget igast projektis osalevast riigist (kahe osaleja puhul peab üks ettevalmistaval kohtumisel osaleja olema projektis osalev noor).

Kuna aega on kohtumisel vähe, mõelge juba enne hästi läbi, mida tahate partneritega enne noortevahetust silmast silma läbi rääkida (tegevusprogramm, meetodid, vastutus, rahastuse küsimused jne), milliste kohtadega eelnevalt tutvuda (näiteks majutus- ja koolituskohaga) jne. Kasutage võimalust tutvuda ka vastuvõtva grupiga.

APV kulud: APV kohtumise tarvis on võimalik taotleda toetust erikulude alt (majutus- ja toitlustus) ning eraldi kaetakse ka transpordikulud  (täpsemalt vaata siit).