Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

18-aastastele eurooplastele jagatakse tasuta reisipasse!

Kandideerimise tähtaeg: 26.06.2018 13:01

Kui Sa oled 18 aastat vana ning ihkad sel suvel seigelda, siis see pakkumine on just Sulle! DiscoverEU algatusega avastad Euroopat. Selle jaoks jagab Euroopa Liit sellel suvel 15 000 reisipassi. Eesti noortele on ette nähtud 39 pääset – niisiis ole nobe!

Kasuta seda võimalust, et kogeda liikumisvabadust, avastada Euroopa kultuurilist mitmekesisust, leida uusi sõpru ning kõige tulemusena – avastada iseennast!

Reisimine toimub peamiselt rongiga. See annab võimaluse külastada palju erinevaid linnu ning näha oma silmaga imelisi maastikke, mida kõike Euroopa pakub.

*Tagamaks liikumisvõimaluse kõigile, pakub reisipass võimalust reisida ka bussi või laevaga. Erandkorras – kui ükski teine transpordivahend pole saadaval, on lubatud ka lennureisid. See annab piiratud ligipääsuga piirkondadest, näiteks saartelt pärit, noortele võimaluse samuti osa võtta. 

Kes saab kandideerida?

Saad kandideerida juhul kui:

  • oled 18-aastane seisuga 1. juuli 2018 (sünd 2. juuli 1999 ja 1. juuli 2000 k.a.);
  • sul on Euroopa Liidu liikmesriigi, näiteks Eesti, kodakondsus;
  • lisad ID või passi numbri online-kandideerimisvormis;
  • alustad teekonda ühest EL 28 liikmesriigist;
  • alustad reisimist vahemikus 9. juuli and 30. september 2018;
  • plaanid reisida 1-30 päeva (k.a.);
  • plaanid reisida vähemalt ühte ja maksimaalselt nelja Euroopa Liidu riiki;
  • oled nõus hakkama DiscoverEU saadikuks.

Kui vastad neile tingimustele, siis võid ennast kirja panna online-registreerimisvormis.

-> Kandideerima! <-

Kandideerida saab nii üksi kui ka grupina (kuni 5 liiget). Gruppide puhul tuleb teil määrata üks grupiliider. Grupiliider täidab kandideerimisvormi, osaleb viktoriinis ja vastab viimasele otsustavale küsimusele. Iga grupp saab oma koodi, mida kasutades registreerivad ka teised tiimiliikmed enda avalduse. Kõik grupiliikmed peavad olema samuti 18-aastased.

Loe ka Korduma Kippuvaid Küsimusi!

Kuidas kandideerida?

Online kandideerimine avatakse 12. juunil kell 13:00 Eesti aja järgi ning kestab kuni 26. juuni 2018 13:00 (EEST). Alustuseks täidad kandideerimisvormi ja kirjutad, millist reisi planeerid. Seejärel osaled 5 küsimusega viktoriinis, mis on seotud Euroopa Kultuuripärandiaasta ja Euroopa Liidu noorte eesmärkidega. Lõpetuseks peab vastama otsustavale küsimusele, mille alusel moodustatakse pingerida, juhul kui soovijaid on rohkem kui reisipasse. Valituks osutunutel tuleb alustada reisi vahemikus 9. juuli kuni 30. september 2018.

Mis saab Sinu ülesandeks?

Saades DiscoverEU Saadikuks, on sinu ülesandeks jagada oma reisikogemusi läbi sotsiaalmeedia või esitlusega oma koolis või kodukohas. Kõik saadikud lisatakse DiscoverEU Facebooki gruppi!

Rohkem infot DiscoverEU algatuse kohta Euroopa Noorteportaalis