Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Osale “Hooliva klassi” seminaril, mis võtab kokku möödunud aasta tulemused

Kutsume teid osalema seminaril, mis võtab kokku pilootprogrammi „Hooliv klass“ tulemused. Seminar toimub 28.01.2015 kell 11.45-16.30 Tallinnas, Õpetajate Majas (Magistri saal), aadressil Raekoja plats 14.

Programmi “Hooliv klass” eesmärgiks on õpetada oskusi ja pakkuda kogemusi, mis aitavad luua klassist hooliva meeskonna. On pigem reegel kui erand, et 6.-7. klasside noored on jõudnud oma arengus etappi, kus seistakse silmitsi suhete loomise ja hoidmise väljakutsetega. Sel põhjusel suunati programm eelkõige klassidele, mis ühtse meeskonnana ei toimi, kus esineb konflikte ja õpilastel on õppetööle keskendumisel raskusi.

Lõppenud pilootprojekti eesmärgiks oli valitud metoodika katsetamine erinevates Harjumaa koolides võimalikult eripalgelistes klassides ja nende tugimeeskondadega. Programmis osalesid Keila kool, Kostivere kool, Tallinna Mustamäe Gümnaasium ja Turba kool. Kogu programmi käigus vaadeldi klassi meeskonnana, mida juhib klassijuhataja. Samas oli selge, et klassijuhataja vajab klassis muutuste elluviimiseks lisatuge, kellena nähti laiemat professionaalide ringi (nt huvijuht, sotsiaalpedagoog, psühholoog, aineõpetaja, õppealajuhataja, kohaliku noortekeskuse või noorteühingu noorsootöötaja). Projekti käigus toimusid koolitused nii tugimeeskondadele kui noortele. Lisaks viis iga kool projekti vältel ellu tegevusi oma klassis ja koolis. Koolituste käigus pakuti koolidele noorsootöös kasutatavaid lähenemisi ja meetodeid, leidmaks lahendusi õpetajate igapäevastele väljakutsetele. Programm „Hooliv klass“ jätkub 2015. aastal.

„Hooliv klass“ koolitajad olid Hele Riit-Vällik, Anne Õuemaa ja Siim Värv.

Seminaril anname ülevaate programmi tegevustest ja tulemustest. Lisaks jagavad kõik koolid enda programmis osalemise kogemust. Ootame osalema noorte- ja haridusvaldkonna huvilisi, kes soovivad toimunud programmist rohkem teada saada ja võimalusel tulevikus sarnaseid algatusi ka oma töös ellu viia.

Seminari päevakava:

11.45 Registreerimine

12.00 Avasõnad  – Eesti Noorsootöö Keskus

12.15 Marit Kannelmäe-Geerts – Hooliva klassi tausta tutvustus

12.50 Anne Õuemaa – Hooliva klassi programm – Miks? Mida? Kuidas?

13.30 PAUS

14.00 Kostivere Kooli näide

14.30 Keila Kooli näide

14.50 Turba Kooli näide

15.10 Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi näide

15.30 Arutelu ja kokkuvõte

16.30 Päeva lõpp

Seminarile saab registreeruda kuni 26.01. Lisainfo Marit Kannelmäe-Geerts marit.kannelmae-geerts@archimedes.ee või 6 268 990.

entk_logo_est_rgb

 

Registreerimisvorm

 

Kinnitus