Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Uue ajastu juhtide kohtumispaik avab uksed!

Kandideerimise tähtaeg: 01.10.2016 23:59

Nad on loovad katsetajad, muutuste loojad, paindlikud eestvedajad, avatud meelega ja uudishimuliku hoiakuga.  Nad tegutsevad noorteühingutes, juhivad targalt meeskondi ning algatavad mõjusaid projekte. Nende pagasis on tööriistad keeruliste olukordadega toimetulekuks. Nad kogevad üha jõulisemalt, et edukaks tegutsemiseks noortejuhina nii täna kui ka homme on vaja kaasavat juhtimist, loovat enesekindlust ning süsteemset mõtlemist.

2- päevane

KAASAMISLABOR

noorteühingu juhtidele

avab uksed kahel korral: 18.-19. oktoober Tallinnas või 11.-12 november 2016 Tartus

Mis labor?

Kui Sind kõnetab mõte uue ajastu juhist, otsid tööriistu kaasavaks tegutsemiseks noorteühingus, soovid lihvida oskusi juhtida protsesse ja kujundada koos liikmetega uuendusi loovaid tegevusplaane, siis on kaasamislabor sinu selle sügise kohtumispaik. See on interaktiivne koosõppimise ja katsetamise ruum, kus Sul on võimalus õppida teistelt juhtidelt, lihvida kaasamisoskusi  ja arendada ühingu vajadustet lähtuvaid kaasamisprojekte.

2-päevase koolituskohtumise fookuses on  kaasav juhtimispraktika (ingl k Art of Hosting). See on isiklike praktikate, põhimõtete kogum ja tööriistade varamu, mis toetab mõjusate tulemuste saavutamist, uuenduste loomist, strateegia elluviimist koos teiste inimestega.

Kes veel tulevad?

Labor on suunatud noorteühingu juhtidele, kes soovivad luua tõeliselt kaasava noorteühingu ning näevad vajadust lihvida kaasamisoskusi juhina. Oodatud on ka tandemid, kus tegutsevad koos eelneva kogemusega juht ning alles oma juhiteekonda loov ühingu liige. Osalemise eelduseks on eelkõige Sinu avatud meel ja uudishimu.

NB! Tandemina osalemine on vaid eeldus aga kindlasti mitte tingimus.

Mis laboris toimub?

2-päevane kohtumine on osalejaid kaasav ning praktilise väljundiga, kus otsime vastust Sinu päevakajalistele juhtimisprobleemidele, kogeme erinevaid kaasavaid meetodeid, arendame kaasosalejate toel reaalseid projekte.

  • Kaasava juhi tööriistakast: kaasamise eeldused, vestluskunst, kuulamismeisterlikkus, küsimuste esitamise kunst, meetodite varamu, kaasamisprotsesside planeerimine, kaasamisprojektide koos-arendamine, tagasiside andmine ja saamine.

Kutsume külla eri valdkonna juhid, et uurida nende praktikaid, põhimõtteid ja lähenemisi juhina.

Laboris juhendavad Piret Jeedas (kaasava juhtimise edendaja, www.kaasamine.ee), Kati Orav (graafilise visualiseerimise eestvedaja, https://creativitycatcher.com) jt.

Kuidas saan osaleda?

Kandideerimise aeg on juba läbi, kuid Tartu kutse on uuendatud / tähtaega pikendatud. Kui Sul on kindel soov Tallinna grupiga liituda, palun kirjuta Anna Kuzinale aadressil anna.kuzina@archimedes.ee või helista +372 69 79 217.

Koolitused viiakse läbi Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) perioodi 2014-2020 tegevuse „Noorsootöötajate koolituste arendamine“ tegevuskava raames. Eelnevast tulenevalt on osalemine (toitlustus, programm, vajadusel ka majutus) tasuta kuid osalejatelt eeldatakse transpordikulude katmist toimumispaika ja tagasi. NB! ENLi liikmed saavad vajaduse korral osalemisel kütusekompensatsiooni.

Kaugelt tulijatele pakume ka tasuta ööbimisvõimalust. Koolituse I. päev lõpeb kl 18. Pakume võimalust jätkata kogemuste ja heade ideede jagamist meeldiva õhtusöögiga 😉 Vastav punkt ankeedis.

Grupp on avatud osalemiseks kuni 24-le inimesele. Juhul kui soovijaid on rohkem kui kohti, teevad korraldajad osalejate seast valiku ning kõiki kandideerijaid teavitatakse tulemustest e-posti teel hiljemalt 5.oktoobril 2016.

 

Labori toimumisele panevad õla alla SA Archimedes Noorteagentuur ja Eesti Noorteühenduste Liit.

enl_logo_taustaga  SANA_LOGO-1EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

 

Kui Sul tekkis küsimusi, võta lahkelt ühendust: Anna Kuzinaga aadressil anna.kuzina@archimedes.ee või helistage +372 69 79 217