Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Koolitus: Suhtlemine, konfliktid ja vaimne tervis EVT-s

Millal: 30.-31.01.2017
Kus: Tallinnas või selle lähiümbruses
Kandideeri hiljemalt 23. jaanuaril.

Miks selleteemaline koolitus?

  • EVT on vabatahtliku jaoks põnev seiklus, võimalus teha maailma paremaks ning avastada iseend. Samas kaasneb uue keskkonna, kultuuri, tööülesannete, suhete ning eneseleidmisega pingeid ja stressi, millele lisandub teistsugune kliima (nt Eestis pikk ja pime talv) ning oma tavapärasest turvavõrgust eemalolek.
  • Organisatsioonile on vabatahtliku saabumine ja saatmine kasulik, põnev ja üllatusterohke. See toob maailma avardumist, särtsu, ideid ja uusi ettevõtmisi ning pakub palju avastusi ka organisatsiooni esindajatele. Küll aga võib uute inimestega kokkupuutumine tuua ka suhtlusprobleeme, konflikte ning pinget.
  • Selleks, et EVT kujuneks vabatahtliku ja organisatsiooni jaoks positiivseks kogemuseks on oluline pöörata tähelepanu oskusele suhelda, konflikte lahendada ning väljakutseid märgata.

Seetõttu korraldabki SA Archimedes Noorteagentuur koolituse, mis annab esmase sissejuhatuse suhtlemisoskuste, konfliktilahenduse ning vaimse tervise hoidmise teemadesse seoses Euroopa vabatahtliku teenistusega.

Sihtgrupp: EVT vabatahtlikke saatvate ja vastuvõtvate organisatsioonide esindajad (tuutorid, mentorid) – need, kes vabatahtlikuga lähemalt kokku puutuvad.

Koolituse tulemusena osalejad…

  • omandavad esmased oskused konfliktide ja probleemide ennetamiseks läbi põhiliste suhtlusoskuste arendamise ja vaimse tervise alase teadlikkuse suurendamise;
  • oskavad märgata tekkivaid probleeme ja konflikte ning teha esimesi samme nende lahendamiseks ja vabatahtlikule esmase toetuse pakkumiseks;
  • teavad, kuhu pöörduda vabatahtlikule täiendava abi saamiseks;
  • mõistavad enda rolli kommunikatsioonis;

Kandideeri hiljemalt 23. jaanuaril.

Koolitajad:
Daniel Soomer – psühholoog ja perenõustaja: http://soomer.ee/
Umberto Dorus Geerts – koolitaja sh http://peaasi.ee/

Koolitusprogramm viiakse läbi Euroopa Sotsiaalfondi perioodi 2014-2020 tegevuse “Noorsootöötajate koolituste arendamine” tegevuskava raames.
Programm, sh ööbimine (kaugemalt tulijatele) ja toitlustus on osalejatele tasuta. Koolituse osalejatelt eeldatakse vaid sõidukulude tasumist koolituse toimumispaika ja tagasi.

Pildi allikas.