Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Meetodid noortevahetusteks – rahvusvaheline koolitus Tools for Youth Exchanges (17.-23. novembril Islandil)

TYE – Tools for Youth Exchanges 2014 on programmi Erasmus+ Euroopa Noored koolitus noortevahetuste tegijatele, et tutvustada erinevaid meetodeid, mida kasutada noortevahetuste arendamisel ja kvaliteedi tõstmisel. Sel korral on koolituse erilises fookuses noorte aktiivne osalus ehk noorte omaalgatuslikud ja juhitud, kuid noorsootöötajatega jagatud, otsused ja tegevused.

Koolituse töökeel on inglise keel.

Koolitusel tutvustatakse erinevaid meetodeid, mis:

  • sobivad noortevahetustel grupiprotsesside märkamiseks, juhtimiseks ja arenguks;
  • keskenduvad õpiprotsessidele ja õppima õppimisele (nt Noortepass toetamaks ja tunnustamaks mitteformaalset õppimist);
  • aitavad kaasa noorte aktiivsele osalusele noortevahetuse erinevates etappides;

Koolituse eesmärgiks on näidata, kuidas erinevad meetodid aitavad noortel hinnata oma projektikogemust ja olla osalised projektitulemuste levitamisel. Koolitusel tutvutakse programmi Erasmus+: Euroopa Noored noortevahetuste võimaluste ja ka nõudmistega.

Koolituse sihtgrupp: noortevahetuste projektitegijad (grupiliidrid – noortejuhid, nõustajad, noorsootöötajad jne). Eelis antakse eeskätt noortevahetuste esmategijatele, kes ei ole varem väliskoolitusel osalenud ning kelle projekt leiab aset 2014.a lõpus – 2015.a alguses, seega kindlasti tooge oma kandideerimisvormis välja detailid oma toimuva projekti (või alles 01.10 tähtaja taotluse) kohta vastates küsimusele „What is your motivation for attending this training course? “

Koolitus toimub 17.-23.november 2014 Islandil.

Kandideerimise tähtaeg: 8. september 2014

Kandideerimisvorm* ja lisainfo: http://trainings.salto-youth.net/4326
*Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana. Pange tähele, kui taotlus on valmis („Save your application“), siis salvestab süsteem mustandi („This application is: draft“). Taotluse esitamiseks tuleb lisaks vajutada nuppu “Submit this application“. Vastasel juhul ei ole teie taotlus esitatud ja korraldajad seda ei näe.

Osalustasu: 51 EUR, mis tuleb tasuda SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroole juhul, kui osutute valituks. Toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulutused katab Euroopa Noored Islandi büroo. Rahvusvahelised reisikulud sh kindlustuse kannab Euroopa Noored Eesti büroo. Samuti tegeleb koolitusele valituks osutunud inimeste reisikorraldustega Eesti büroo.

Küsimuste korral võtke ühendust Anna Kuzinaga anna.kuzina@archimedes.ee või telefonil 69 79 217.