Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noorte tööhõive konverents “Mind the gap!” (2.-6.novembril Türgis)

Noored osalevad pidevalt erinevates noorsoo- ja vabatahtlikutöö ning mitteformaalse õppimise tegevustes ning omandavad seeläbi mitmesugused oskused ja pädevused, mis neid edaspidises elus ja töös aitavad.
Noorsootöötajad kasutavad erinevaid meetodeid selleks, et aidata noortel oma oskusi ja pädevusi märgata, tunnustada ning edasi arendada.
Tööandjad otsivad ja väärtustavad üha enam töötajaid, kellel on mitmekülgsed pädevused, kuid tihti nad ei tea, mida teevad noorsootöötajad selleks, et noortele tagada just need pädevused, mida neil täna tööturul vaja läheb. Noored ja noorsootöötajad jällegi ei pruugi teada, milliste tööandja jaoks oluliste pädevuste arendamisele peaksid nad oma tegevustes pöörama rohkem tähelepanu.

Konverentsi Mind the gap! eesmärgiks ongi tuua kokku noorsootöö ja tööhõive valdkonnad arendades ühist arusaama oskustest ja pädevustest. Olulisel kohal on konverentsil meetodite jagamine.

Konverentsil käsitletavad küsimused:
Mida on võimalik noorsootöö kaudu õppida?
Millised on need pädevused mida tööturul hinnatakse?
Millised instrumendid on kasutuses noorsootöös õpitu tunnustamiseks?

Osalema oodatakse noortevaldkonna (noorsootöö, noortepoliitika ja -uuring) ning tööhõivega seotud inimesi (personali- ja ettevõttevaldkonna inimesed, riiklike töötukassade esindajad jt) selleks, et:

  1. õppida üksteiselt, milliseid noorsootöö käigus omandatud pädevusi otsitakse täna tööjõuturul;
  2. õppida tundma erinevaid meetodeid pädevuste hindamiseks ning tunnustamiseks;
  3. arendada noorsootöö ja tööhõive valdkondade vahelist koostööd ja luua partnerlussuhteid eesmärgiga pakkuda noortele läbi noorsootöö just selliseid pädevusi, mis toetaksid nende sisenemist tööturule.

Konverentsile oodatakse osalema 120 inimest rohkem kui 16-nest riigist Euroopast ja mujalt. Euroopa Noored Eesti büroo plaanib toetada ja saata konverentsile 2-liikmelise delegatsiooni (noorsootöö ja tööhõivevaldkonna esindaja).

Konverents toimub 2.-6.novembril Türgis ja selle töökeeleks on inglise keel.

P.S. Konverentsi ühe osana on võimalik osaleda ka samal ajal toimuval suurel Personalijuhtimise Konverentsil, mis toob kokku rohkem kui 2000 Türgi personalijuhtimise eksperti. Selle konverentsi töökeeleks on türgi keel, kuid kohapeal võimaldatakse tõlge. Korraldajad saadavad antud konverentsi kohta juba valitud osalejatele lisainfot, praegu on kättesaadav päevakava.

Kandideerimise tähtaeg: 10.september 2014

Lisainfo, programm ja kandideerimine SALTO kodulehel.
*Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana. Pange tähele, kui taotlus on valmis („Save your application“), siis salvestab süsteem mustandi („This application is: draft“). Taotluse esitamiseks tuleb lisaks vajutada nuppu “Submit this application“. Vastasel juhul ei ole teie taotlus esitatud ja korraldajad seda ei näe.

Osalustasu: 51 EUR, mis tuleb tasuda SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroole juhul, kui osutute valituks. Toitlustuse, majutuse ja konverentsiga kaasnevad kulutused katavad koolituse korraldajad. Rahvusvahelised reisikulud (sh kindlustus) kannab Euroopa Noored Eesti büroo.

Küsimuste korral võtke ühendust Anna Kuzinaga aadressil anna.kuzina@archimedes.ee või telefonil 69 76 217.