Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Rahvusvaheline koolitus: Erasmus+ põgenikele ja migrantidele

Kandideerimise tähtaeg: 26.03.2017 23:59

Kas sinagi oled mõelnud, kuidas leevendada nii põgenike endi kui neid võõrustavate maade muresid ning neid ümbritsevat infopuudust? See rahvusvaheline koolitus on pühendatud ühele tänapäeva ühiskonna suurimatest sotsiaalsetest, majanduslikest ja poliitilistest vaidlusküsimustest – migratsioonile*.

*Migratsioon selle koolituse kontekstis viitab kõigile inimestele, kes on kolinud oma koduriigist ära ning ei ole veel lõpetanud sihtriigis asüüli taotlemise protsessi. See hõlmab nii sõjapõgenikke kui ka inimesi, kes otsivad sihtriigist paremaid töökohti või elutingimusi (n-ö majanduslikud migrandid).

Video teema häälestuseks. (Why the world fears refugees (Narrated by Zygmunt Bauman))

Selle koolituse peamised eesmärgid on:

• tõsta Euroopas migrantide ja põgenikega seotud Erasmus + noorteprojektide hulka,
• suurendada osalejate teadmisi ja teadlikkust migratsiooniteemadest,
• rajada üle-Euroopaline noorsootöötajate võrgustik, kes töötavad migrantide ja põgenikega seotud Erasmus + projektidega,
• vahetada põgenike ja migrantidega või nende heaks töötavate noorteorganisatsioonide vahel ideid ja parimaid tööviise,
• tugevdada põgenike ja migrantidega või nende heaks töötavate noorteorganisatsioonide võimekust.

Koolitus on jagatud kolme peamise teema vahel: migratsioon, Erasmus + ja projektitsükli juhtimine.

Kogu õppeprotsess põhineb mitteformaalsetel õppemeetoditel, mille hulgas on näiteks õppevisiidid kohalikesse migratsiooniga töötavatesse organisatsioonidesse ja nende esindajatega kohtumine, meeskonnatöö uute projektiideede väljaarendamiseks, suhtevõrgustike loomine, isiklike kogemuste jagamine, interaktiivsed töötoad ning debatid.

Kandideerima on oodatud noorsootöötajad, koolitajad, noortejuhid, projektijuhid, noortepoliitika loojad ning EVT mentorid/juhendajad.

Koolituse töökeel: inglise keel

Koolitus toimub: 21.-26. mai 2017, Izmir, Türgi

Kandideerimise tähtaeg: 26. märts 2017

Põhjalik inglisekeelne lisainfo (sh koolituse päevakava) ja kandideerimisvorm on leitavad SALTO kodulehelt.
* Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana ning veenduma, et te taotluse esitate, mitte ainult ei salvesta mustandina.

Osalustasu: 51€, mis tuleb tasuda SA Archimedese noorteagentuurile juhul, kui osutute valituks. Toitlustuse, majutuse ja üritusega kaasnevad kulutused katavad korraldajad. Rahvusvahelised reisikulud (sh kindlustus) kannab ja reisikorraldused teeb SA Archimedese noorteagentuur (SANA) programmi Erasmus+: Euroopa Noored Koolitus- ja Koostöökava raames.

Küsimuste korral võtke ühendust: Maari Põim, maari.poim@archimedes.ee, 56708150.