Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Koolitus Saksamaal: Tuning in to Learning and Youthpass

Milline on noorsootöö õpipotentsiaal? Milliseid pädevusi saavad noored noorsootöös arendada? Kuidas me saame toetada Erasmus+ programmis osalevate noorte õpipotentsiaali? Milline on minu roll ja lähenemine noorsootöötaja, koolitaja, mentori või coachina?

Nelja päevane koolitus, mis annab praktilised teadmised kuidas läbi Noortepassi võimaluste toetada õpiprotsessi noorsootöö tegevustes.

Mis on ja miks just Noortepass?

Noortepass on alates 2007. aastast kasutuses Euroopa Liidu programmis Euroopa Noored ning nüüd ka uues Erasmus+: Euroopa Noored programmis. See on enamat kui vaid projektides osalemist tõestav sertifikaat…

  • Noortepass on strateegia, mis aitab tunnustada ning väärtustada programmi Euroopa Noored projektides aset leidvat mitteformaalset õpet osalemise kaudu.
  • “Noortepassi protsess” toetab noorsootöö tegevustest saadavat õpikogemust ja selle analüüsi ning toob esile projektide haridusliku potentsiaali.

6.-11.juunil 2016 toimuva rahvusvahelise koolituse „Tuning in: to Learning and Youthpass“ peamiseks eesmärgiks on suurendada noorsootöö kvaliteeti läbi õppimise toetamise. Koolitus keskendub Noortepassi võimalustele ja protsessidele kui abivahendile, mis soodustab õppimist ning aitab formuleerida õpiväljundeid. Koolitus lähtub nii Erasmus+ programmi võimalustest kui ka noorsootööst laiemalt.

Koolituse käigus on Sul võimalik:

  • Arutleda õpivõimaluste üle noorsootöös
  • Aidata tõsta noorte teadlikkust õpivõimalustest noortevaldkonna projektides
  • Arendada ja välja töötada vahendeid, mis toetaksid õpiprotsessi
  • Saada praktilist tuge formuleerimaks ja dokumenteerimaks oma õpikogemust

Osalejad avastavad ja kogevad mitmeid erinevaid meetodeid ja vahendeid õppimisest, reflekteerimisest, vastastikusest õppimisest, pädevuste arendamisest ja õpiväljundite sõnastamisest. Samuti süvenetakse pädevuste arendamisse noorsootöös ning sellesse, kuidas ideed ja teadvustamine mõjutavad õppimisest aru saamist ja selle juhendame.

Koolitusest on oodatud osa saama:

  • Noorsootöö praktiseerijad – noorsootöötajad, mentorid, koolitajad ja kõik teised, kes noortega töötavad – kes on huvitatud arendama õppimisega seotud protsesse oma igapäevatöös
  • Võimelised suhtlema ja töötama inglise keeles
  • Saavad osaleda koolitusel täies mahus

Koolitus toimub 6.-11. juunil Saksamaal  

Kandideerimise tähtaeg: 27. aprill 2016

Elektroonilise kandideerimisvormi koos inglisekeelse infoga koolituse kohta SALTO kodulehelt. Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana ning veenduma, et te taotluse esitate, mitte ainult ei salvesta mustandina.

Osalustasu: 51 €. Toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulutused katavad koolituse korraldajad. Rahvusvahelised reisikulud (sh kindlustus) kannab ja reisikorralduste eest vastutab SA Archimedes Noorteagentuur.
Valituks osutumisel võtame Teiega reisikorralduse asjus ise ühendust esimesel võimalusel.

Küsimuste korral kirjutage Anna Kuzinale aadressil anna.kuzina@archimedes.ee  või helistage telefonil 69 79 217.