Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Seminar Norras: “Kuidas vastata vaenukõnele?”

Kandideerimise tähtaeg: 30.08.2017 13:00

Seminar “Kuidas vastata vaenukõnele?” (ehk “Training Course on Counter and Alternative Narratives
to Hate Speech”) annab osalejatele vajalikud kompetentsid ja teadmised tegelemaks noorsootöös selliste teemadega nagu vaenukõne, sellele vastamine ning ennetamine kasutades We CAN! käsiraamatut.

No Hate Speech Movement projekti raames 2017. aasta kevadel välja antud raamat We CAN! pakub vaenukõnele vastamiseks välja erinevad alternatiivsed ja vastunarratiivid, kuidas rääkida inimõigustest, toetada inimõiguseid ning diskrimineerimisele vastata selle raporteerimise kaudu. Koolitusele on oodatud noorsootöötajad, koolitajad ja noortejuhid, kes soovivad oma töös aidata noortel vähendada diskrimineerimist ning vaenukõnet.

Koolitus toimub 6.-20. oktoober 2017 Utøya saarel, Norras

Ootused osalejatele

  • kogemus vaenukõne-, diskrimineerimise vastase ja inimõiguseid toetava tööga
  • saadud teadmiste ja oskuste rakendamine oma töös
  • oskus töötada inglise keeles

Lisaks Eestile oodatakse koolitusele osalejaid Bulgaariast, Horvaatiast, Tšehhist, Küproselt, Kreekast, Ungarist, Lätist, Leedust, Poolast, Maltalt, Rumeeniast, Slovakkiast, Sloveeniast, Hispaaniast, Portugalist, Lichtensteinist, Islandilt ja Norrast.

Kandideerimise tähtaega on pikendatud kuni 30. augustini 2017, kell 13:00. Kandideerimine toimub läbi Euroopa Nõukogu kodulehe. Esmalt on vaja luua kasutaja ning seejärel on võimalik registreerida soovitud koolitusele.
Korraldajad teavitavad konkursi tulemustest hiljemalt 8. september 2017.

Osalustasu: tasuta! Kõik kulud katab korraldaja European Wergeland Centre.

Sisulistes küsimustes võtke ühendust Maari Põimiga, aadressil maari.poim@archimedes.ee või helistage 56 70 8150. Pikemat ülevaadet projektist, korraldajatest ja koolitusest saab lugeda inglise keeles SIIT