Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Seminar “What is your NEET?” (21.-25. oktoobril Soomes)

Tegeled noortega, kes ei tööta ega käi koolis? Kui jah, siis on see seminar just sinule!

Seminari What is your NEET? teemaks on NEET (ingl.k. not in education, employment or training) noored ehk mittetöötavad ja mitteõppivad noored. “0-staatusega” noored, kellega keegi ei arvesta ja kes kuskil ei käi.

NEET noored on täna justkui ühiskonnast välja tõrjutud ja süsteemist kadunud ning nad ei leia teed teenusteni või abini. Neil on erinevad põhjused, miks nad selles olukorras on (nt koolist väljalangemine, töökogemuse ja hariduse puudumine, kodused probleemid jne). SALTO Inclusion soovib alustada pikaajalist strateegilist lähenemist, et jõuda NEET noorteni ja tuua nad tagasi ühiskonda ning parandada nende elujärge.

Seminar “What is your NEET?” toob kokku erinevate valdkondade spetsialistid, et üheskoos arutada, kuidas luua NEET noortele paremad võimalused ühiskonda ja tööturule tagasitulemiseks.

Seminari eesmärgid:

  1. Saada parem ülevaade sellest, mida tähendab NEET: terminoloogia, kontseptsioon, põhjused, erinevused Euroopas, uurimuste tulemused, väljakutsed;
  2. õppida üksteiselt, jagada ideid ja lähenemisi, esitleda oma töid ja külastada kohalikke projekte;
  3. vaadata üle ressursid NEET teemadega tegelemiseks: rahastus Euroopa programmide näol, meetodid jms.

Seminar toimub 21.-25. oktoobril 2014 Soomes.

Seminarile on kandideerima oodatud noorsootöötajad, õpetajad ja teised kooli tugitöötajad, sotsiaaltöötajad, noorteuurijad, kohalikud poliitikakujundajad ja otsustajad, tööandjad jne, kel on huvi just ülalkirjeldatud sihtgrupi vastu.

Kandideerimise tähtaeg: 10.september 2014

Kandideerimine toimub läbi SALTO kodulehe.
*Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana.
Pange tähele, kui taotlus on valmis („Save your application“), siis salvestab süsteem mustandi („This application is: draft“). Taotluse esitamiseks tuleb lisaks vajutada nuppu “Submit this application“. Vastasel juhul ei ole teie taotlus esitatud ja korraldajad seda ei näe.

Osalustasu: 32 EUR, mis tuleb tasuda SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroole juhul, kui osutute valituks. Toitlustuse, majutuse ja seminariga kaasnevad kulutused katavad seminari korraldajad. Rahvusvahelised reisikulud (sh kindlustus) kannab Euroopa Noored Eesti büroo.

Küsimuste korral vastab Nele Mets aadressil nele.mets@archimedes.ee või telefonil 69 79 237.