Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Avatakse näitus, mis heidab pilgu noorsootööle ja vabatahtlikule teenistusele

Euroopa Noortenädala raames ellukutsutud projektist “EVS in Motion” on valminud meeleolukas fotonäitus, mis tutvustab noortekeskuste elu välisvabatahtlike silme läbi.

Näitus “EVS in Motion” tutvustab noorte vabatahtlike tegemisi Eesti erinevates noortekeskustes, mil nende eestvedamisel leidis aset palju vahvaid töötube. Avamine toimub 22. mail kell 16.00 Tallinnas Kesklinna noortekeskuses, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Näituse avab “EVS in Motion” projektist alguse saanud nukuetendus “Lugu karust ja kadunud munadest”. Etendust mängivad Haabersti noortekeskuse noored, kelle juhendajaks on Mari Küla.

Projekti “EVS in Motion” näol oli tegu üritustesarjaga, mille käigus tuuritas kümme välisvabatahtlikku 4.-8. maini mööda Eestimaa noortekeskuseid, korraldades oma kodumaa kultuuri tutvustavaid töötubasid. Vabatahtlikena osalenud noored olid pärit Hispaaniast, Itaaliast, Ungarist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Slovakkiast ja Venemaalt, kes muuhulgas esitlesid siinsetele eakaaslastele Erasmus+ programmi võimalusi ning enda hobisid, alates pärliloomade meisterdamisest kuni toiduvalmistamise ja filmide abil lugude jutustamiseni välja.

Projektis osales kokku kaheksateist noortekeskust üheksast Eesti maakonnast. Sündmuse peakorraldajaks oli Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ja toetajaks SA Archimedes Noorteagentuur. Lisaks aitasid projekti õnnestumisele kaasa osalenud noortekeskused ja vabatahtlike lisajõududega ka MTÜ noOR, EstYes ja Europeers.

Euroopa Noortenädala eestvedajaks Eestis oli SA Arcimedes Noorteagentuur.

Lisainfo “EVS in Motion” projekti kohta:
Velli Racioppi
Rahvusvahelise noorsootöö vanemspetsialist
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet
Tel: 642 0591, 5556 7785
E-post: velli.racioppi@tallinnlv.ee
www.tallinn.ee/noorteinfo