Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Baltikumi EuroPeersid kohtusid: eestlased külastasid Läti kolleege

17.-19. mai nädalavahetusel kogunesid Eesti ja Läti EuroPeersid Riias, et luua kogukonda, õppida, ajurünnakuid teha ja koostööd arendada. Kokku oli 18 osalejat koos riiklike koordinaatoritega.

Kaunil nädalavahetusel 17.-19. mail kogunesid Eesti ja Läti EuroPeersid Riias, et luua võrgustikke, õppida, ajurünnakuid teha ja koostööd arendada. Kokku oli 18 osalejat koos riiklike koordinaatoritega.

Alustasime reedel jää murdmise ja lõbusate tegevustega, mida viisid läbi nii eestlased kui ka lätlased – näiteks joonistasid kõik osalejad üksteise portreed koostööna. Saime teada, kuidas meie mõlemad võrgustikud toimivad ja millised on koostöövõimalused tulevikus.

Portreejoonistamise oskuste testimine.

Portreejoonistamise oskuste testimine.

Laupäev oli täis sügavamaid lugude jagamisi, ühise suveürituse planeerimist, sotsiaalmeedia sisu loomist, intensiivsete hokimomentide vaatamist ning Läti kultuurielamust suurimas Lido restoranis, kus tantsisime koos vanemate paaridega. Samuti oli meil võimalus külastada ainulaadset näitust “Nähtamatu maailm”, mis võimaldas kogeda, kuidas näevad ja tunnevad maailma nägemispuudega inimesed. Läbisime mitu pimedat tuba ja pidime kasutama kõiki teisi meeli, et mõista, mis meie ümber toimub. See oli silmiavav kogemus ja suurepärane meeskonnaüritus, kuna pidime palju suhtlema ja üksteist abistama.

Pildil: Õnnelikud EuroPeersid Eestist

Pildil: Õnnelikud EuroPeersid Eestist

Pühapäeval liitus meiega suurepärane treener Ieva. Ta viis meid läbi hulga lõbusaid tegevusi, millest mõned viisid meid mugavustsoonist välja. Saime palju ideid energizerite ja jäämurdjate jaoks, mida tulevikus kasutada. Samuti hindasime esinemiseks vajalikke oskusi ja viise, kuidas publikut kaasata. Jagunesime väikesteks gruppideks ja õpetasime üksteisele teemadel nagu visuaalid, esitluse ettevalmistus, sisu ja struktuur, kehakeel ja kõne. See oli meile kui EuroPeersidele väga kasulik, kuna see on otseselt seotud meie tegevusega!

Lahkusime sellelt viljakalt nädalavahetuselt paljude uute kontaktide, sõprussuhete ja ideedega. Loodame näha rohkem rahvusvahelist koostööd EuroPeerside võrgustikus tulevikus!

Autor: Roosmari Pihlak, Eesti EuroPeers kogukonna liige. Artikkel ilmus ka Europeers võrgustiku ametlikul veebilehel.