Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Change Maker Story #2

Kes või mis on Change Maker? Kirjelduse alusel on tegemist inimestega, kes Erasmus+ programmi abil on teinud muudatuse oma kogukonnas, inspireerinud teisi ja arendanud edasi innovatiivseid mõtteid. Need on inimesed, kes on muutnud midagi enda elus või teiste elus.

Esimesel päeval Brüsselis osalesime konverentsil “Shape it, move it, be it!”. Fookuses oli tulevane Euroopa Liidu strateegia noortele, jagati parimaid praktikaid ja toimusid paralleelsed töötoad. Proovitakse enam kaasata noorte häält, seega oli ka suur hulk konverentsil osalenud inimestest kas ise noored või noortega lähedalt töötavad inimesed.

Meil õnnestus kohtuda ka Tibor Navracsicsiga, kes on kultuuri, spordi, noorte ja haridusvaldkonna volinik. Nagu sageli ametnikega ikka, siis oli tegemist väga formaalse ja lühikese kohtumisega.

Solidaarsuse üles näitamise sümboliks on sel aastal ühendatud käed ja seda rakendasime ka meie. Kuna Tibor Navracisics on nagu Euroopa Komisjoni oma Madonna, siis oma kätt ma ilmselgelt enam ei pese. Ja kommentaarid meie riietuse kohta palun jätta.

Päeva teises pooles toimus meil loeng “Talk like TED” enda avalike esinemiste parandamiseks. Saime teada lihtsad põhimõtted ja proovisime neid ka rakendada. Koolitajaks oli muuseas Lars Duursma, kes on ekspert kommunikatsioonis ja avalikes esinemistes. Ta teeb koostööd TEDx’i, Euroopa Parlamendi ja Komisjoniga ning on ka osalenud Barack Obama valimiskampaanias. Mis, ma pean tõdema, on päris äge. 🙂

Naljakas on see, et esimese päeva highlight oli tegelikult tutvuda kõigi teiste inimestega, kes siia kohale on jõudnud. Tähtsate komisjoni liikmete ja Euroopa Liidu institutsioonide külastamise kõrval andis hoopis see inspiratsiooni. Rumeenia esindaja veetis 6 kuud vabatahtlikuna Aafrikas ja töötas koolis, kus on 60 õpilast klassis. Soome esindaja on alustanud liikumise, mis seisab LGBT õiguste eest. Leedu esindaja viib noored kokku poliitikaga ja teeb selle neile huvitavamaks. Inimesed teevad nii erakordselt ägedaid asju ja on au olla nendega samas grupis.

Siinkohal soovitan võtta lahti lehe www.youthweek.eu ja vaadata kõigi Change Makerite videod üle. Lisaks nende lugudele saab ka hunnikutes inspiratsiooni, kuhu enda Erasmus+ tegemistega võiks edasi pürgida 🙂