Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Erasmus + aitas luua noortelavastuse EL. RENEGADO

Endla teatri näitlejad Sander Rebane ja Lauri Mäesepp algatasid möödunud aastal rahvusvahelise koostööprojekti You can – encouraging theatre for young people, mille raames valmis noortelavastus:

“EL RENEGADO”.

IMG_1319

Noormehed tegutsevad ka loomingulise kollektiivi Teine Teater nime all ja koostöös Tanel Siimanni(vabakutseline helikunstnik, kitarrist ja performance kunstnik) ning Helsingis tegutseva noortegrupi Tilattomatiga loodi kammerlik noortelavastus, mida mängiti veebruarikuus seitsmes Eesti asenduskodus.

Mäesepp: Meie projekti üks prioriteete oli varajase koolist väljalangevuse ennetamine ja selle ideega töötas lavastuse tekstiline osa, mis kätkes endas motiveerivaid ja sisendavaid ideid, millega pöörati tähelepanu õppimisele, kui nauditavale protsessile; oma tegevuse täielikule teadvustamisele; kohal- olule; armastusele; keskendumisele; vaimsusele; iseendasse uskumisele jpm.

Meie soov oli selle projektiga jagada asenduskodude lastega seda  loomingulist vabadust ja rõõmu, mida tunneme meie näitlejatena/muusikutena/inimestena midagi luues.

Loominguline trio: Mäesepp:Siimann:Rebane ühines lavastuse käigus muusikalises kollektiivis EL. RENEGADO, millega lõime looduse, linnamüra, inimhääle ning akustiliste ja elektrooniliste instrumentide abil kosmilise helimaastiku.

Rebane: Lavastuse üks eesmärke oli olla publikule võimalikult lähedal ja aus selles, mida antud ajas ja hetkes tehti. Püüdes ära kaotada publiku ja etendaja suhet, andsime publikule võimaluse osa võtta atmosfäärist, kus igaüks võis olla looja, loomingu ja iseenda reaalsuse aktiivne looja.

Tahame südamest tänada Erasmus+: Euroopa Noored programmi, kes finantseeris meie projekti ja andis meile seeläbi suurepärase võimaluse oma vaba piiritlemata loomingut valla päästa ning noorele publikule võimaluse sellest osa saada.

Kutsume üles kõiki noori : Tutvuge Erasmus+:  Euroopa Noored fondidega ning viige oma unistused ellu.

Kui sul, hea noor inimene, on mingi idee, mis meie maailma kasvõi natukenegi paremuse suunas liigutaks, siis palun, haara oma sõbrad kaasa ja tee see ära. Võta vastutus ja ära karda kukkuda, küll sa püsti saad. Alati saab.

Programmist lähemalt : https://euroopanoored.eu/rahastus/erasmuspluss/
Suur tänu Endla teatrile, kes meie projekti elluviimisele igati kaasa aitas!

 IMG_1435

armastust!