Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Euroopa Komisjon tunnustab Jõgevamaa gümnaasiumi projekti

Euroopa Komisjon tunnustab 6. mail Euroopa noortenädala raames Brüsselis “Erasmus + : Euroopa Noored” programmi paremaid projekte. Eestist pürib parima noorteprojekti tiitlile Jõgevamaa gümnaasiumi projekt “Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?”, mis tõi kokku ettevõtjad, noored ja poliitikakujundajad selleks, et leida lahendusi ja võimalusi noortele ettevõtlusega alustamiseks ja tegelemiseks Jõgevamaal, teatas sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo.

Möödunud aastal pärjas haridus- ja teadusministeerium noortevaldkonna tunnustussündmusel Jõgevamaa gümnaasiumi projekti tiitliga aasta tegu.

“Üks selle ja meie eelmise projekti kõige olulisem tulemus on minu hinnangul see, et poliitikud võtavad noori järjest enam võrdväärsete partneritena ning neid ei pea enam veenma, et noorte arvamus on samuti oluline,” rääkis projektijuht Nele Graverson. Tema sõnul on kohalikes poliitikutes tekkinud valmisolek noori toetada, kui nad oma ideede ja koostöösoovidega ise nende poole pöörduvad. Veelgi olulisemaks peab Nele seda, et ka noored ise on hakanud rohkem vastutust võtma ning mõistavad, et nende endi ja kodukoha parem tulevik sõltub eelkõige just nende initsiatiivist.

DSC_0475

Projektis osalenud Jõgevamaa gümnaasiumi õpilane Karolin Küngas ütles, et seminari käigus said noored end otsustajatele positiivselt tõestada ning on märganud, et pärast seminari kaasatakse neid rohkem koolitustele, üritustele, aruteludesse.“Lisaks sain ka enda jaoks kinnitust, et soovin kindlasti edasi õppida just ettevõtlust ja projektijuhtimist,” lisas ta.

“Jõgevamaa gümnaasiumi projekt on heaks näiteks valdkondadeülesest koostööst, sest ühise probleemi lahendamiseks panustasid nii ettevõtlus- kui avaliku sektori esindajad koostöös noortega. Samuti on väga oluline tulemus see, et projektis õpitut tunnustati ka kooli õppekava raames ning seminaridest osa võtnud noored said oma panuse eest kirja valikkursuse,” peab sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo juhataja Reet Kost oluliseks ka noorte mitteformaalse õppimise tunnustamist.

Projekti “Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?” esindajad osalevad 6. mail paremate projektide välinäitusel Euroopa Parlamendi ees ning samal päeval toimuval kõrgetasemelisel poliitilisel debatil, mille raames tunnustatakse ka “Erasmus + : Euroopa Noored” paremaid noorteprojekte. Lisaks Jõgevamaa gümnaasiumi projektile esitas SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo Euroopa Komisjonile veel kolm nominenti:

Ahtme Kooli noortevahetuse koolitusprojekti ja MTÜ Päikeseratas Euroopa vabatahtliku teenistuse projekti. European Youth Awards on Euroopa Komisjoni poolt programmi “Erasmus + : Euroopa Noored” paremate projektide auhind. Iga programmiriigi riiklik agentuur (Eestis sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo) esitab Euroopa Komisjonile oma nominendid. Nominendid valiti aastatel 2012-2014 ellu viidud projektide seast. Euroopa Komisjon omakorda valib igast riigist ühe parima, mis kandideerib auhinnale European Youth Awards 2015.

Allikas: Vooremaa