Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Heili: “Tahan väga töötada arenevas keskkonnas ning teen kõik, mis minu võimuses, et Erasmus+ oleks üks selle arengu osa.”

Käesoleva aasta kevadel toimus Hollandis koolitus “Move 4 wellbeing”. Koolitusel keskenduti noorsootöötajate heaolule ja käsitleti noorsootööd, kui ennetavat lähenemist noorte heaolule. Eesti osaleja Heili on kirja pannud oma eredaimad emotsioonid nädalasest õpirändest.

“Õpiränne ületas kõik ootused, mida oskasin varasema kogemuse põhjal sellele luua. Sedavõrd mõnusa õhkkonnaga seminaril ei ole mina varem viibinud. Kohapealne korraldus ja tugi oli väga hästi korraldatud ja loodud keskkond õppimiseks ja olemiseks lihtsalt super. Kiidan seega vastuvõtjaid ja korraldajaid ning julgustan nendega koostööd tegema. Kui algselt tundus, et olen projektis üksinda, sest geograafiliselt olin teistest suhteliselt kaugel, lähimad olid Tšehhist ja Ungarist, palju Balkanilt, natuke Lääne-Euroopast, siis teisel päeval oli see mõte juba minetatud ja saime aru, et oleme kõik sama asja peal väljas.

Oleme missioonitundega noorsootöötajad, kes tunnevad muret ja teevad igapäevaselt neid asju, mis loovad tuleviku paremaks, mis annavad noortele jõudu ja enesekindlust tegutsemiseks. Lõpuringis kuivi silmi väga palju ei leidunud, sest nende päevadega avanesid kõik ühel või teisel hetkel. Samas tekkis kahtlus, et kas panustan noorsootöösse ikka niipalju kui võiksin või saaksin luua suuremat muutust mõnel teisel ametikohal. Eks kõik areng algab mingist kahtlusest ja uudishimust, et tahaks olla parem ja jõuda rohkem.”

Ootame kõiki noortega töötavaid spetsialiste meie rahvusvaheliste koolitusvõimalustega tutvuma meie koolituskalendris