Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Inganora: “Sattusin taaskord pea ees tundmatusse, kuid võin kinnitada, et see samm oli seda väärt.”

Oma esimese Erasmus+ projekti kogemuse välismaal sain alles hiljuti Portugalis. Ühel jaanuarikuu hommikupoolikul avastasin enda kirjakastist sõnumi sisuga: Mul on sulle kiire ettepanek, tahaksid kuu lõpus Erasmus+ programmi raames Portugalis ühel seminaril osaleda? Projekti lühikokkuvõte tundus huvitav ja nii ma oma jah-sõna ütlesin. Astusin taaskord pea ees tundmatusse, kuid võin kinnitada, et see samm oli seda väärt!

Veetsime nädala Portugali kenas linnas Evoras, kus kogu meie programm toimus. Koos eakaaslastega Türgist, Prantsusmaalt, Itaaliast, Rumeeniast ja Portugalist arutlesime multikultuursuse teemadel ning mitmekesisusega kaasnevatest rõõmudest ja muredest. Need päevad andsid meile võimaluse nii üksteisega tuttavaks saada kui erinevate kultuuridega tutvust teha ning selle tulemusena inimesi ja nende käitumist ning arusaamisi paremini mõista.

Erasmus+ projektis osalemine oli koolile suurepäraseks vahelduseks. Sain väga mõnusa keelepraktika ning omandasin uusi teadmisi mitteformaalse õppe vormis. Nädal Portugalis oli ülimalt tore, sai naerda ja tegutseda nii, et hetkekski polnud igav. Soovitan haarata kinni sellistest võimalustest, sest see tõesti oli väga vahva.

Ilusad päikselised päevad möödusid koos aruteluringide, rühmatööde ning loominguliste ülesannetega. Muidugi ei puudunud ühestki päevast olukorrad, kus tuli „kastist välja“ mõelda ning kõik tegevused toetasid pidevat enesearengut. Tuli ette hetki, kus pidi end teiste inimeste saabastesse panema, ning seeläbi paranes mõistmine teise kultuuri olemusest ja mõjudest selle kandjale.

Projekti lõpus lendasin kodu poole koos korraliku inglise keele praktika ja vahvate tutvustega, lisaks kaasas palju uusi kogemusi ja teadmisi teistest kultuuridest, nii nende muredest ja probleemidest kui rahvusest üldisemalt. Ja emotsioonid – tohutult õnnelikud ja rõõmsad! Olen nii tänulik sellise võimaluse eest ning kindel, et kõik noored peaksid saama osa rahvusvahelistest projektidest.

Erasmus+ rahvusvaheline koolitus “Multicultural World: team up, cooperate and change” Evoras, Portugalis 21.-29. jaanuar 2022.