Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Käes on mid-term koolituse aeg!

Seekordses videos näitab Siim-Martin, kuidas ja mida tehti Malaga lähistel toimunud mid-term koolitusel. Loe ka edasi, millist rolli koolitused Euroopa vabatahtlikku programmis mängivad.

VABATAHTLIKUD OSALEVAD KOOLITUSTEL, ET JAGADA KOGEMUSI NING MÕELDA TEHTULE

Siim-Martin: “Reeglina on igal EVT vabatahtlikul 4 koolitust. Esimene nendest toimub enne riigist lahkumist, et vabatahtlik saaks vajaliku ettevalmistuse kogu kogemusest ja kui veab, siis on võimalik kohtuda ka inimestega, kes on oma vabatahtliku teenistuse juba läbinud ja saavad kogemusi jagada. Minu koolitus toimus Viimsis ja seal oli umbes 15 Eesti vabatahtlikku, kes läksid erinevatesse maailma osadesse. Kohtusin seal ka ühe neiuga, kelle vabatahtlik teenistus algas minu omaga samal ajal ja üpris lähedal. See on tore, sest mul oli vähemalt üks inimene, kellega aega veeta, sest alguses ei tundnud ma siin veel peaaegu kedagi.

Teine koolitus on on-arrival koolitus. Minu oma toimus Barcelona lähedal Gironas ning tegin selle kohta ka video. Video nimi on “EVS in Spain – Week 6 – Episode #2”. Seal kohtusin teiste vabatahtlikega, kes tulid erinevatest riikidest Hispaaniasse Kataloonia piirkonda töötama. Sain sealt omale mitu uut sõpra, kellega siiani suhtleme ja koos aega veedame. Koolitusel valmistati meid ette kõigeks, mis selle aja jooksul toimuma hakkab. Räägiti enamlevinud probleemidest ja muredest, keeleõppest, meie õigustest ja kohustustest ning tutvustati piirkonda, kus me elame. Koolitus kestis nädal aega ja sellest võttis osa umbes 30 inimest.

Kolmas koolitus on mid-term koolitus, mis toimus Lõuna-Hispaanias Malaga ligidal, Mollina nimelises külas. Üldiselt oli koolitus väga sarnane on-arrival koolitusele, kuid see oli lühem ning osavõtjate arv suurem – kestis 5 päeva ja osaliste arv oli veidi üle 100 inimese. Vabatahtlikud tutvustasid oma projekte ja saime kogemusi võrrelda. Räägiti jällegi oma probleemidest ja rõõmudest. See on koht, kus saab aru, et probleemid, mis ma arvan, et ainult mina kogen on tegelikult ka paljudel teistel ja siis on tore nende üle arutleda. Moodustasime oma piirkondade järgi ka meeskonnad ja tutvustasime teistele traditsioone ja tavasid. Päevad möödusid hommikust õhtuni väga tegusalt ja enamasti olime gruppides ja rääkisime ning arutlesime kõige üle. Minu üldine arvamus mid-term koolitusest on see, et sealt saadud informatsioon oli varasemalt üsnagi selge, aga kõige olulisem on teiste vabatahtlikega suhtlemine, sest kõigi kogemused on küll sarnased aga samal ajal väga erinevad. Väga huvitav on kuulata mis ülesandeid nad täidavad või kuidas ja kellega nad elavad. Paljud oskavad hispaania keelt väga hästi, aga on ka neid, kes oskavad ainult mõnda lauset. See on ka hea koht, kust uusi tutvusi saada, kellega Hispaanias ringi reisida ja võib-olla ka pärast EVT kogemust veel kohtuda.

Viimane koolitus toimub siis, kui ma pärast Eestisse tagasi lähen. Ma olen aru saanud, et see toimub samade inimestega, kes olid minu esimesel koolitusel, aga ma ei oska veel selle kohta palju öelda. Usun, et seal räägime oma kogemustest ja näeme, kuidas teised oma vabatahtliku teenistuse jooksul arenenud on.”