Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Kristeri kogemustest Prantsusmaal: naeratasin ja ütlesin sobival ajal “oui”

Autor: Krister Sepp

Kell 18 astusin Lyoni lennukilt maha ning mind võtsid soojalt vastu Diego ja Eugénie, kes mõlevad töötavad noorte infobüroos (Bureau Information Jeunesse ehk BIJ). Peale pooletunnist sõitu ja lugematul arvul ringteid (neid on siin niiii palju!) jõudsime Vienne’i. Õigupoolest sõitsime veel umbes 15 minutit läbi Vienne’i eeslinna, kus elavad enamjaolt sisserännanud ning mis võib öösiti olla üsna ohtlik paik (ma oletan). Kui viimaks linna jõudsime, tervitasid mind romaaniaegsed hooned, mitu muuseumi ja paar kirikut.

Tulime kohe vabatahtlike korterisse, mida on selliste projekti jaoks kasutatud juba 2007. aastast. Ma ei taha uhkustada, aga lühidalt öeldes elan ma kolmekorruselises korteris: esimesel korrusel on kaks magamistuba ja vannituba, teisel korrusel elutuba, köök ja teine tualett ning kolmandal korrusel mezzanine ehk siserõdu ja väliterass (mis on juba saanud mu lemmikkohaks). Lihtne elamine, eks? Lisaks kõigele sellele asub korter Neljanda Septembri tänaval (la rue du 4 Septembre). Selle nimega peetakse meeles ilmselt 1870. aasta riigipööret, kui Napoleon III tõugati troonilt ja loodi Kolmas Vabariik, mis kestis kuni 1940. aastani, kui natsi-Saksamaa sellele lõpu tegi.

Mõne aja pärast ühinesid meiega ka Nathalie ja Isabelle, kes on samuti noorte infobüroo töötajad, ja seega tutvusin juba esimesel õhtul kogu BIJ pandega. Kahte uustulijat tervitades jäi Isabelle mulle äkitselt väga lähedalt silma vaatama, mille peale ma koheselt mitu eri põhjust välja mõtlesin, sealhulgas magamatus ning silmaalune sodi. Üks kohmetu hetk hiljem ütles ta mulle “Bisous” ning õnneks rabelesin ma sellest veidrast olukorrast kahe kiire musiga välja. Ning jah, see on tõsi: prantslased tõesti musitavad kõiki ja kõike! Head sõpra kohates võid olla kindel, et musirahe tulemata ei jää.

Ajasime snäkilaua taga veidi juttu (nad rääkisid, ma naeratasin ja ütlesin sobival ajal “oui”) ning varsti soovisid prantsuse kolleegid mulle head ööd. Voodisse jõudes jäin ruttu magama, naeratus endiselt näol.

Autor: Krister Sepp

Krister alustas oma Euroopa Vabatahtliku teenistuse pikaajalist projekti septembris 2013 Prantsusmaal. Tema saatvaks organisatsiooniks on INVOLVED mtü

www.involved.ee
volunteer@involved.ee

 

Pildil on 2000 aasta vanune ja 11 000 inimest mahutav amfiteater, kus toimub juba 1981. aastast igal suvel suur jazzfestival.