Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Maidlas maalitakse Aidut kolmes plaanis

Täna koguneb Maidlasse kuni veerandsada Eestis tegutsevat vabatahtlikku üheksast riigist, et asuda homme hommikul Aidu sõudekanali äärde paigaldatud betoonpaneelidele Aidu minevikku, olevikku ja tulevikku maalima.

“Eestis tegutsevad mitmel pool nii toredad noored vabatahtlikud, et meil tekkis mõte neid kuidagi väärtustada ja võimaldada neil endast Eestisse märk maha jätta,” rääkisMaidla noortekeskuse noorsootöötaja Gerri Alamets, kellel on vabatahtlikega juba pikk kogemus.

Maidlas praegu viimaseid nädalaid toimetav vabatahtlik, ungarlanna Orsolya Jancsovics haaras ideest kohe kinni ning hea käega joonistajana pakkus välja ühise maalimise.

Loomulikult Aidus, sest see koht jõuab tänu sõudekanalile maailmakaardile ning Eestis viibinud vabatahtlikud viiksid oma koduriiki sellest positiivse sõnumi lisaks.

sein2“Läksime selle ideega Aidu veespordikeskuse juhi Hardi Murula jutule; tema kiitis mõtte heaks ning lubas omalt poolt maalimiseks paneelid kohale tuua ning maalijad ka ilmastikukindlate värvide, pintslite ja kaitseriietusega varustada,” rääkis Alamets.

Järgmisena käis Orsolya Jancsovics idee oma suhtlusvõrgustikus välja ning leidis oodatult suurt poolehoidu. Täna õhtul saavad Maidla noortekeskuses kokku kuni veerandsada noort, kes on Eestisse vabatahtlikuks tulnud Armeeniast, Austraaliast, Saksamaalt, Ungarist, Portugalist, Sloveeniast, Türgist või Valgevenest.

Maalimiseks – kavandid joonistas Maidla oma vabatahtlik – läheb pühapäeva hommikul kell üheksa. Kolm 2×2 meetri suurust betoonpaneeli olid sõudekanali veeres juba eile paika asetatud – kolmnurgakujuliselt, nõnda et igast küljest on vaadeldav üks pilt: viljapõldudele viitav Aidu minevik, kopaga Aidu olevik või püramiididega Aidu tulevik.

“Tänu nendele noortele saame Aidusse huvitava asja, mida inimestele peale kivide, koppade ja vee näidata,” ütles Hardi Murula, et häid ideid tuleb ikka toetada. “Meile on see kindlasti lisaväärtus.” Murula sõnul on maalitaval kolmnurgal ka praktiline eesmärk: sellest saab veebikaamera ja miniilmajaama posti alus.

Gerri Alamets ütles, et kindlasti on kavas ettevõtmises osalevate vabatahtlike nimed jäädvustada. “Kas teeme seda joonistustel või paneme eraldi tahvli, selgub kohapeal.”

Allikas: Põhjarannik