Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Mariliis: “Jap, klišee, aga see võib muuta su elu!”

Ma olen aastate jooksul näinud noortevaldkonna projekte vist iga võimaliku nurga alt. Ja seejuures muidugi läbi kolistanud meeletu hulga ämbreid. Koroonaga koos tuli ka loomulikult projektide elluviimises paus ja oh seda taasalustamise rõõmu . . .

Koolitusele “Personally professional” saime Tartu Noorsootöö Keskuses toetust juba 2020 alguses, kuid elluviimiseni jõudsime alles selle aasta sügisel. Olime vahepeal proovinud juba ka koolitust online vormi ümber viia, kuid saime päris ruttu aru, et huvi sellise teema vastu veebi teel ei ole päris sama nagu loodetud.Koolituse iseenesest arendasime välja koos koolitajaga Elo Lättemägi ja selle keskmes oli noorsootöötaja eneseareng lähtudes isiklikest väärtustest. Inspireeritud oli see teema noorsootöötajate raskustest tänavanoorsootöö raames kontakti loomisel.

Olime koolituse toimumiskohaks valinud looduskauni Elva, mis oli sisuliselt ka projekti mõistes strateegilisel hea koht. Eriti koroona ajal. Lisaks sellele, et pidime piirangute tõttu koolitust korduvalt edasi lükkama, olime ka sunnitud viimasel hetkel päris mitme osaleja võrra väiksema grupiga tegutsema. Nii oligi osalejaid, kelle positiivne testitulemus ei lubanud Eestisse reisida või vaktsiinidest tingitud takistuste tõttu osaluse katki jätsid.

Kõige selle valguses otsustasime lõpuks terve grupiga olla 6 päeva isolatsioonis, et pärast testi tegemist päriselt ka osalejad ringi vaadata saaksid. Õnneks olid kõik väga mõistvad ning grupiprotsesside mõistes oli isolatsioon ülimalt positiivse mõjuga.

Üks huvitav seik veel. Projekti partneriteks olid organisatsioonid Sloveeniast, Armeeniast, Serbiast ja Horvaatiast. Sellel perioodil ei olnud Schengeni viisa saamine osades riikides üldse avatud ning pidime taotlema Välisministeeriumist üldse võimalust, et viisataotlused üldse menetlusse võetaks. Ma ise olin esimese hooga täiesti kindel, et polegi võimalik üldse viisat saada, sest üldse ei tundunud realistlik, et sellise loa saame. Aus õppetund, et ära anna alla enne, kui tegelikult ka proovinud oled!

Kõige lõpuks oli projektil ka üks eriti tore tulemus: ühest koolitusel osalejast sai mõni nädal hiljem Tartu Noorsootöö Keskuse uus Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik terveks aastaks.

Mina ise olen üliõnnelik, et tasapisi taas projekte ellu viia saab. See rahvusvaheline vibe ja inimesed on lihtsalt asendamatud! Minu elus mängib see kõik väga suurt rolli ja innustan alati kõiki proovima ja tegema selle ühe esimese projektisammu. Jap, klišee, aga see võib muuta su elu!