Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Mida teeksime järgmisel korral teisiti?

Meie noorte projekt nimega DIY Sustainable Energy Solutions on nüüdseks lõppenud. Vaadates tagasi, ei omandanud me uusi teadmisi ainult seoses meie poolt valitud teemaga – jätkusuutlik energia – vaid ka kuidas projekti edukalt läbi viia. Kindlasti saime teada rohkem ka iseenda kohta – mis meile projekti juures kõige enam meeldis ning miks. Mida ja kuidas oleks võinud teha teisiti?

1174697_415458401893191_1716742366_nSiinkohal mõned soovitused tulevastele projektidele ehk mida meie ise oleks võinud teha teisiti ning kui tekib uus projeki tegemise võimalus, kindlasti võtaks arvesse. 

Uue projekti algatamisel osutuvad partnerid väga oluliseks! Meie õppsime, et mittetulundusühingud ja noorteorganisatsioonid on vägagi nõus tegema koostööd. Tuleb ainult leida aega, et küsida!  Seega, kui võimalik kontakteeru potentsiaalsete partneritega nii kiiresti kui võimalik ja võimalikult projekti algstaadiumis.

Meie kogemused näitavad, et kuigi kõigil meist olid olemas telefonid ja (telefoni) kaamerad, ei tähenda see veel seda, et projektist ja selle käigust piisavalt pilte tehakse. Hiljem pilte läbi vaadates, on näha, et pilte on tehtud eriskummalistest objektidest ja situatsioonisest, mis sõprade ringis on OK aga projekti tutvustamaks mitte. Seega soovitaksime leida projekti ‘fotograafi’ tuumigrupi seast, kelle kanda jääks projekti jäädvustamine.

Meie tuumikgrupis ei leidnud kedagi, kes vaimustuks või lihtsalt naudiks blogi kirjutamist- see tundub lihtsalt tüütu ja aeganõudev tegevus. Seega, oleksime võinud proovida hoopis videoblogi  – selle asemel et kirjutamist muudkui edasi lükata oleksime võinud võtta kaamera ja pidada video päevikut. Kahjuks tulime selle idee peale liiga hilja – või siis tänu sellele loed ja ei vaata sa meie mõtteid! 🙂