Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noored koostasid mängude raamatu

Märtsikuus käis Prahas Märjamaa Valla Noortekeskuse grupp, mis viis kogemuste jagamiseks kokku maa- ja linnanoored. Projekti partner oli Duhovka gümnaasium Prahas, mis on Montessori kallakuga erakool. Mõlemalt poolt osales kaheksa 13-15-aastast noort.

Projekti raames viidi kokku erineva kultuurilise ja haridusliku taustaga noored. Eesmärgiks oli suurendada nende koostöövõimet. Peamine eesmärk on julgustada noori olema aktiivsed kodanikud, et neil oleks huvi ja julgust osaleda oma kodukandi ühiskondlikes tegemistes.

Väga oluline on kultuuridevaheline õppimine ja töötubades tegutsetigi segagruppides, et julgustada erineva kultuurilise taustaga noorte omavahelist koostööd. Osalejad pidid kohe alguses paika panema ka ühised tegutsemise reeglid.

Noored said ülesande koostada mängude raamat ja töötubades valmiski nende päevade jooksul umbes 20 mängu kirjeldusega kogumik. Sellesse koondati nii tubased mängud (nt tutvumismängud, virgutavad tegevused, lauamängud, joonistamine jm) ja tegevused õues (paintball, fotojaht, jalgpall, paarisorienteerumine jm). Mõistagi prooviti mänge läbi. Projekti raames peeti ka blogi ja avati facebooki lehekülg.

Märjamaa noorsootöötaja Siim Kuusik ütles, et päris uusi mänge välja ei mõeldud, aga seniste variante täiendati küll.

Toimuva käigus sai praktiseerida inglise keelt. Järeltegevusedki võimaldavad noortevahetust. Projekti rahastas SA ArchimedesEuroopa Noored Eesti büroo.

Allikas: Delfi Eesti Elu
Autor: Reet Saar