Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noorte seiklus Tarsi Talus

21Selle aasta aprillis käis Paldiski Huvikeskus kolmepäevasel projektikirjutamise koolitusel. Selle tulemusel koostati telklaagri projekt, mida rahastas SA Archimedes Noorteagentuur. Projekti peaeesmärk oli arendada spordi- ja matkaoskusi, aga ka kõrvaldada mitteametlikus õhkkonnas keelebarjääri vene ja eesti noorte vahel.

Telklaager toimus 24.-28. augustil väikeses Tarsi turismitalus Raplamaal. Paldiskist läks põnevale seiklusele 12 noort. Täpselt sama palju aktiivseid noori tuli partnerorganisatsioonist Põhja-Tallinna noortekeskusest.35

Teekond laagrisse algas rongisõiduga, misjärel kõndisime taluni 4 km jala. See andis meile suurepärase võimaluse imetleda külamaastikku ja juba tee peal tutvuda uute sõpradega.

Metsas ellujäämiskursus

Saabunud tallu, hakkasime püsti panema telke, kus elasime kõik need viis  laagripäeva. Peale tiheda laagriprogrammi oli meil alati võimalik huvitavalt aega veeta. Me hüppasime batuudil, läbisime puudele ehitatud takistusrada, kiikusime, mängisime jalg-, korv- ja võrkpalli, õhtul ajasime lõkke ääres juttu.

79Samuti õppisime õhupallifiguuride tegemist, käsivõitlust, tantsimise põhitõdesid, läbisime esmaabikoolituse ning osalesime teate- ja orienteerumisvõistlustel. Kõige meeldejäävam oli metsas ellujäämise kursus, mida viis läbi kogenud metsavaht. Alguses oli teoreetiline osa, kus räägiti, kuidas metsas ettenägematute asjaolude korral ellu jääda, näiteks kui eksite. Seejärel läksime metsa, kus rakendasime saadud teadmisi praktikas: ehitasime käepärastest vahenditest onne, õppisime loodust kahjustamata lõket tegema ja valmistasime lõkkel süüa.

Laager meeldis kõigile

Talurahvas küttis meile iga päev sauna ja kokk valmistas kolm korda päevas süüa. Laagris saime tuttavaks väga huvitavate ja mitmekülgsete inimestega, mõni leidis endale uued sõbrad.

12Ja muidugi vahetasid kõik kontaktandmeid, et ka edaspidi suhelda. Laager meeldis eranditult kõigile osalejatele. Vähe sellest, et väljasõit oli meeldiv ja huvitav, oli see ka väga kasulik, sest tulin koju suure teadmistepagasiga matkamise kohta ja suure sooviga üha rohkem matkadel käia.

Aitäh SA Archimedes Noorteagentuurile, Paldiski Huvikeskuse ja Põhja-Tallinna Noortekeskuse juhendajatele ja nooorsootöötajatele unustamatu suvelaagri korraldamise eest.

Autor: Nika Smirnova, projektis “Noored metsa” osaleja

Allikas: Paldiski linnaleht, september 2015 (http://paldiski.ee/public/Paldiski_sept_fiximistega.pdf)