Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortevahetus I Will Remain- üheskoos tolerantsemaks!

Paar nädalat tagasi, 23. augustist 1. septembrini, toimus Mõedaka Spordibaasis, Lääne-Virumaal, noortevahetus I Will Remain. Noortevahetuse teemadeks olid diskriminatsioon ja tolerantsus ning kuidas kiiresti muutuvas ja keerulises ühiskonnas jääda endaks, aga samal ajal ka tolerantseks inimeseks.

Projekti viis läbi MTÜ Maidla Noored ning partnereid oli kolmest erinevast riigist- Itaaliast, Portugalist ja Hispaaniast. Kokku osales noortevahetusel pea 30 inimest. Tegevused, erinevad põnevad töötoad, ajurünnakud ja arutelud, aga loomulikult ka meeskonnamängud ja hulgaliselt energizereid, leidsid aset Mõedaka Spordibaasis ning väljasõite tehti Ida-Virumaale Liimalasse, kus toimus Eesti kultuuriõhtu Muinastulede öö sündmusel, ning Rakvere linna, tutvuma keskaja traditsioonidega Rakvere linnuses.

Noortevahetuse eelviimasel päeval toimus  kogukonnaõhtu, kuhu olid oodatud kõik projekti korraldajate jaoks olulised inimesed- sõpradest ja peredest projekti toetajateni, aga ka kõik projektist ja toimuvast huvitunud kohalikud. Kogukonnaõhtu kava ja tegevused panid kõik kokku tulnud noored ise paika ja viisid ka läbi. Sündmus noortevahetuse punkti ja kirsina tordil õnnestus igati- kohalikud eestlased said teada Erasmus+ programmist ja selle võimalustest, tutvuda kokku tulnud noortega ning noortevahetusel osalejad sõnasid õhtule tagasi vaadates, et nende jaoks purustas sündmus igati stereotüübi eestlastest, kui kinnistest ja ükskõiksetest inimestest.

„Rahvusvahelise noortevahetuse I Will Remain eesmärgiks oli tuua erineva päritolu, tausta ja vanusega noored kokku ning avatud õhkkonnas arutada selliste suurte ja oluliste teemade üle nagu diskrimineerimine ja tolerantsus. Nagu projekti nimi tõlkeski ütleb – “Mina jään” –  on meie jaoks oluline, et noored mõistaksid, et kiiresti muutuvas ja keerulises ühiskonnas on neil igati õigus olla nemad ise ja jääda endiks, seejuures olles avatud ja tolerantsed inimesed,“  kommenteeris noortevahetuse peakorraldaja Angela Tikoft.

Projekti käigus said osalejad väga lähedasteks ning diskussioonid diskrimineerimise teemadel läksid vägagi emotsionaalseteks ning sisuküllasteks. Noortevahetuse juurde kuulusid töötoad huvitavatel teemadel, näiteks „No Hate Speech Movement“ töötuba vihakõnest internetis, mis kujunes oodatust pikemaks, kuna noortel oli palju muljeid ja lugusid mida jagada. Külas käis ka MTÜ Mondo, tutvustamas, kuidas läheneda diskrimineerimisele ja tolerantsusele.

„I Will Remain oli minu esimene noortevahetus ja ma ei oskaks arvatavasti paremat kogemust soovidagi. Kõik olid nii toredad ja panid mind tundma nagu oleksin neid juba pikemat aega teadnud. Kõik oli nii organiseeritud ja samal ajal kõik mängud ning tegevused olid ülimalt originaalsed. Aitäh selle suurepärase kogemuse eest, võtan kindlasti veel noortevahetustest osa,“ kommenteeris noortevahetust Sofia, kes oli kohale tulnud Portugalist.

 

 

Noortevahetusel tehti ka iga päev videokajastus, viska pilk peale.

Kõiki I Will Remain raames tehtud reklaamvideosid diskrimineerimise ja tolerantsuse teemal saad vaadata Telepurgist.

Samuti andsid korraldajad intervjuu Kiviõli 1. Keskkooli kooliraadiole KIKilips, kuula järgi ja saa veel rohkem teada.