Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortevahetusest taanlastega Maarja Külas

Pealkirjaga “Winterfeelings” ehk “Talvetunded” toimus Maarja Külas veebruari lõpus rahvusvaheline noortevahetus, kus osales kaheksa Taani noort Limfjordsskolen’ist ja kaheksa noort Maarja Külast. Eesmärk oli aktiivsel moel tutvuda looduse ja keskkonnaga meie ümber talvisel ja lumisel ajal. Päev enne noortevahetust pidi toimuma Tartu suusamaraton, aga see jäi ära. Teame küll miks, kui lund ei ole, siis suusatada on keeruline või isegi võimatu. Seetõttu pidime ka meie oma projektitegevusi pisut muutma.

Juba teisel päeval ehitasime metsast leitud okstest ligi 20 laternat, need panime põlema väikeste küünaldega Maarja Küla ratastooli metsaraja ääres. Ja õhtuses hämaruses kutsusime terve küla rahva seda vaatama, et pakkuda neile erilist metsaelamust.

Suusatada ja kelgutada küll ei saanud, aga loodusmatka saime ikka nautida ning koos meiega tuli ka giid, kes näitas meile põnevaid asju, millele me võib-olla ise ei oleks osanud tähelepanu pöörata. Nii näiteks saime midagi teada sipelgate pesa ehitusest ja nende elust talvel ning kobraste toitumis- ja käitumisviisist.

Rõõm oli eriti suur, kui eelviimasel päeval oli lumi lõpuks maas! Me kelgutasime nagu hullud ja nautisime täiega lumist päeva. Samal päeval ehitasime lindudele söögimajakesi ja õhtupoole kutsusid taanlased meid Taani õhtusöögile. Laupäeval ehk viimasel päeval käisime Tartus linnaekskursioonil. Alguses oli plaan ja isegi lootust, et saame uisutada, aga kahjuks oli ikka liiga soe. Niisiis kõndisime mööda linna ja külastasime vanas stiilis eesti kõrtsi, kus kõik said kõhu täis süüa.

Projekti toetas Euroopa Komisjoni noorte programm “Youth in Action” läbi Euroopa Noorte Eesti büroo

Rohkem info projektipartneritest:

http://www.limfjordsskolen.dk

http://www.maarjakyla.ee