Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Oodates järgmist kohtumist noortevahetuses leitud sõpradega

Aprillikuu jooksul kogusid Eurodesk Eesti ja Noorteagentuur noorte õpirändurite lugusid. Konkursile “Paberlennukiga Euroopasse” saadeti kirju, pilte ja videosid nii Erasmus+ noortevahetustest, noorsootöötajate õpirändest kui ka Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtliku töö projektidest.

15-aastane Romina Diana Jürgenson Põlvamaalt kirjutab oma päris esimesest noortevahetusest, mis viis ta Soomes kokku uute sõpradega tervest Euroopast.

Minu kogemuslugu rahvusvahelisest noortevahetusest Soomes

Rahvusvahelise projekti “Making My Future” I kohtumine Soomes

“Tänu sellele, et viimasel hetkel tekkis MTÜ Räpina Avatud Noortekeskuse ja Peipsi Koostöökeskuse rahvusvahelises ühisprojektis vaba koht, avanes mul suurepärane võimalus osaleda selles projektis. See oli mu esimene rahvusvaheline noortevahetus, seega tekkis mul ka hirme. Näiteks: kas mu inglise keel on piisavalt tugev, et hakkama saada ning ega ma midagi olulist maha ei unustanud. Hirmud ja ärevus käisid käsikäes.

Kui aeg oli reisi alustada, siis ärevus taandus, kuna mõistsin, et seal on ju ka teisi minuvanuseid ja ka nende emakeel pole inglise keel – see andis mulle julgust juurde.

Kohale jõudes olid hirmud kadunud ja meeli köitis põnevus. Päevad olid sisutihedad. Toimus koolitusi teemal „Foto Hääl“ ja palju teisi väga huvitavaid aktiivseid tegevusi. Tänu aktiivsele liikumisele hakkasid mul liigesed valutama ja ma sain, uskuge või mitte, rästiku hammustuse vastu rohtu, mis imekombel ka aitas.

Meie grupile oli üllatuseks see, et igapäevane söök oli „vegan“, kuna me ööbisime tervisekeskuses ning seal ei pakutud lihatooteid. Saime ka laktoosivaba või rasvavaba piima. Liha saime siis, kui me ühiselt grillima hakkasime. Eestisse tagasi tulles käisime kohe lähimas poes, et piima ja vorstikesi osta. Nälga me keegi ei jäänud – oligi meile kõigile üks uus kogemus juures. Tohutult laheda kogemuse sain ka peale sauna järves ujumisest. See kõik toimus jaanuarikuus – uskumatu!!!

 

Eriti meeldis mulle see, et ma sain tegelikult teada kui sarnased ja samas ka erinevad meie riigid on.

Tänaseni räägin interneti vahendusel noortega, kellega ma seal projektis tuttavaks sain.

Me kõik ootame väga juba järgmist kohtumist, mis toimub seekord Lätis. Loodame, et ei pea kaua seda kohtumist edasi lükkama arvestades praegust eriolukorda.