Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Pärnu noored õppisid merereostust vähendama

2018. aasta septembris korraldasid Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi noored nädalapikkuse noortevahetuse “Sireen“, mille eesmärgiks oli tõsta noorte teadlikkust meresaastest, teha koostööd teiste riikide noortega ning aidata ühistegevuse abil kaasa merereostuse vähendamisele.

Projekti olid lisaks Eesti noortele kaasatud ka Gruusia ja Horvaatia ning projektiga sooviti juhtida tähelepanu Läänemere keskkonnaprobleemidele. Tegevuste käigus saadi teada merereostust põhjustavatest teguritest ning õpiti, kuidas käituda igapäevaelus loodussõbralikumalt. Noortevahetuse järeltegevustena korraldati koolis plastivaba päev ja kontsert-kohtumine NOËP-iga, kes vestles noortega loodushoiu teemadel. Kohtumisel räägiti muuhulgas mikroplastist kosmeetika- ja kodukeemiatoodetes ning läbimõtlemata ostlemisest.

Noortevahetus viidi läbi valikaine “Rahvusvahelise projektiõpe” raames. Pärnu Sütevaka Gümnaasiumi õpilane Pille-Riin Karuse sõnul meeldis õppeaine neile väga, sest erines ülejäänud valikutest ning võimaldas neil kohtuda oma kooli teiste noortega, kes soovisid ideid reaalsuseks muuta. Oli ka noori, kes olid oodanud teoreetilist õppeainet, ent said üllatusena juba mõne nädala möödudes panustada rühma koostöösse, uurides keskkonnahoiualast kirjandust või suheldes võimalike sponsorite ja koostööpartneritega.

Karuse tunnistab, et tegemist ei ole kindlasti ainega, mida valida siis, kui soovid lihtsat hinnet saada: “Soovitaksime projektiõpet koolidele, kus on tunne, et õpetajad ja õpilased tõesti tahaksid noortevahetust läbi viia. Kui grupis tekib sünergia ja projektitaotlus päriselt valmis saab, siis õige töö algab alles siis, kui tuleb aeg noortevahetus ka ellu viia.”

“Sireenis” osales 28 noort, sealhulgas 14 välistudengit.

Kui soovite ka enda koolis projektiõpet valikaineks, võtke meiega ühendust heiki.viisimaa@archimedes.ee või telefonil 626 8960