Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

SAMM EDASI: Step Forward training of trainers

Projekti Step Forward training of trainers idee sündis veebruari alguses Gruusias ja vähem kui kuu ajaga vormus idee paberile, sõlmusid kokkulepped partneritega ning projekt sai esitatud enne kui esimest taotlustähtaega nädala võrra edasi lükati.

2014-1-EE01-KA105-000069 trust games

Noorsootöötajate õpirände raames toimus Pärnus Nooruse Majas 2014.a augusti teises pooles kümnepäevane koolitus, millest võttis osa 29 inimest 11st riigist. Lisaks Eestile veel Armeenia, Austria, Georgia, Läti, Moldaavia, Poola, Rumeenia, Saksamaa, Türgi ja Ukraina. Treeneriteks olid Ieva Grundsteine Lätist ja   Vitalie Cîrhană Moldaaviast. Koolituse eesmärgiks oli mitteformaalse õppimise erinevate metoodikate tutvustamise ja arendamise kaudu parandada noorsootöö taset ja kvaliteeti.

2014-1-EE01-KA105-000069 trainer Vitalie2014-1-EE01-KA105-000069 trainer Ieva

Väga paljud koolitusel osalejad olid varem samade treenerite käe all läbinud koolituse esimese etapi, siit siis idee astuda „samm edasi“ ja jõuda oma isiklikus arengus järgmisele tasandile. Koolitajatele oli see paras väljakutse, kuid nad said hästi hakkama kasutades oskuslikult ära ka osalejate varasemaid kogemusi ning parimaid praktikaid. Näiteks anti osalejate gruppidele ülesanne välja töötada oma koolitusprogramm ja ühe tegevuse sealt ka ellu viima, saamaks olulist tagasisidet nii koolitajatelt kui teistelt osalejatelt.

Koolituse jooksul veendusime, et töös noortega on erinevusi riigiti, organisatsiooni tüübiti, nii sisus kui rahastamises. Noorte kaasamismeetodid on samas aga universaalsed ja kasutatavad nii Euroopa Liidus kui ka naabrusriikides. Lugedes tagasiside lehti, oli aru saada, et koolituse läbinud jäid saadud teadmistepagasiga rahule ja on valmis õpitut kohe praktikas rakendama. Vaadates Facebooki postitusi, on näha, et teadmiste edastamine toimub ka reaalses elus, mitte ei olnud sõnakõlksuks paberil.

Koolituse ruumivalik oli väga õnnestunud ja andis praktiliste ülesannete teostamiseks pea piiramatud ruumilised ning tehnilised võimalused. Viimase hetke muudatusi oli osalistes, väheke närvikõdi viisadele vastuste ootamisel, kuid kokkuvõttes võis kõigega väga rahule jääda. Vaata ka artiklit Maalehe blogis.

Uued plaanid erinevates huvigruppides sündisid kohapeal ning koostöö jätkub.

2014-1-EE01-KA105-000069 last day