Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Tallinna Linnahall saab sel nädalavahetusel noortepoolse lahenduse

Tallinna Linnahall seisab täna tühja ja lagunevana, viidates värskete ja innovaatiliste ideede vähesusele linnaruumi arendamises. Üks Tallinna Linnavolikogu Simulatsiooni 2014 kuuest komisjonist leiab nädalavahetusel, mis on võimalikud Linnahalli ja teiste sarnases olukorras hoonete uued kasutusvõimalused.
1601074_736060096417813_87287485_n

 

 

 

Kolossaalse 1980. aastal valminud osalise lammutuskeeluga Linnahalli on nähtud nii elamukvartali, kasiino kui ka reisiterminalina. Senini pole aga lahendatud majandusliku kasu ja ahitektuuriväärtuse konflikti.
Linnaruumi arendamise küsimus on siiski vaid üks neist valusatest probleemidest, millele noored lahendust leidma hakkavad. “Simulatsiooni eesmärk on anda igale noorele võimalus enda hääle kuuldavaks tegemiseks ja pakkuda lava edasiviivaks arute

luks. Me ei kogune kellegi ega millegi imiteerimiseks, vaid iseenda ausa arvamuse väljendamiseks meid puudutavatel teemadel,” selgitas sessiooni president Marian Võsumets.

Tallinna Linnavolikogu Simulatsioon 2014 leiab aset 14.-16. märtsil Viimsi koolis. Sessiooni peaistungil 17.märtsil kaitstakse oma leitud lahendusi juba Tallinna Linnavolikogus. Taaskord korraldavad sündmust koos Tallinna linna noortevolikogu ja Tegusad Eesti Noored. 4-päevane sessioon koondab ca 120 Tallinna noort ning on osa suuremast projektist “Iuventus Revaliensis”, mille suurtoetaja onArchimedes, Euroopa Noored ning patroon Tiit Ojasoo.

Koduleht – http://simulatsioon2014.wordpress.com/

Tallinna linna noortevolikogu Tallinna Linnavolikogu juures kolmandat aastat tegutsev 21st pealinna noortest koosnev apoliitiline osaluskogu, mis seisab noorte huvide eest Tallinnas.

Tegusad Eesti Noored on noorte loodud ja juhitud üle-eestiline organisatsioon, mille missiooniks on suurendada Eestimaa noorte ühiskonnateadlikkust ja omaalgatust nii riigi kui Euroopa tasandil.

Lisainfo:

Aune Marjapuu