Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Udu talus peetakse noorteseminar

Ületuleva nädala alguses saab Kuremaa järve ääres Udu talus teoks kolmepäevane noorteseminar “Teadlikult tööturule”, kuhu oodatakse osalema vähemalt viieteistaastasi Jõgevamaa noori. Seminarile saab end registreerida esmaspäeva õhtuni.

Jõgevamaa gümnaasiumi korraldataval ja 10.-12. augustini kestval seminaril viiakse läbi mitmesuguseid töötube, samuti arutelusid koos poliitikakujundajate ja ettevõtjatega. Üheks olulisemaks teemaks on, kuidas saab tänane üldhariduskool kaasa aidata noorte edukale sisenemisele tööturule ning millised võimalused on koolil toetada töökogemuse ja -praktika omandamist.

“Euroopa Liidus on 20-29-aastaste noorte jaoks üks suuremaid probleeme tööle saamine ja töötus,” ütles Jõgevamaa gümnaasiumi noorsootööjuht ja seminari projektijuht Nele Graverson. “Kui vanemaealiste peamine probleem on tööturul püsimine ja konkurentsivõime säilitamine, siis noortel tuleb hakkama saada tööturule sisenemisega, kus nende kahjuks räägib vähene töökogemus.”

Noorteseminari “Teadlikult tööturule” korraldamiseks sai Jõgevamaa gümnaasium toetust sihtasutuse Archimedes Noorteagentuuri vahendusel programmist Erasmus+.

Nimetatud kool on ka varem ühe noorteseminari korraldanud. Mulluse seminari teemaks oli “Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?” ning see pälvis haridus-ja teadusministeeriumilt mulluse aasta teo tiitli. Jõgevamaa gümnaasiumi noorteseminari projekt oli ka üks 35 Euroopa paremast noorteprojektist, mida Euroopa Komisjon tänavu mais Brüsselis toimunud Euroopa noortenädala raames tunnustas.

Tänavusele seminarile “Teadlikult tööturule” oodatakse umbes neljakümmend Jõgevamaa noort, kes on vähemalt viieteistaastased. Nii osalemine kui ka transport Udu tallu on tasuta. Osalemiseks tuleb täita registreerimisvorm, mille leiab Jõgevamaa gümnaasiumi kodulehelt www.gymnaasium. ee. Samast leiab ka seminari ajakava.

Registreerimine on avatud 3. augusti õhtuni. Lisainfot saab, kirjutades aadressil nele. graverson@gymnaasium.ee või helistades telefoninumbril 5805 1619.

Allikas: Vooremaa