Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vabatahtlik innustab noori sportima

Sel nädalal alustas Paide avatud noortekeskuses vabatahtlikku tööd Pierre Cailloux Tingaud (22) Edela-Prantsusmaalt.

Tema kodulinn on tomatisordile nime andnud Marmande, mis asub Bordeaux ja Touluse`i vahelise maantee E72 ääres. Lund selles tomatikasvatuspiirkonnas tavaliselt ei ole. «Ainult mägedes, aga need on veidi kaugemal,» täpsustas Tingaud.

Eestimaa tervitas teda 4. jaanuari õhtul tuisu ja külmakraadidega. «Kui meil sajab lund, siis elu seisab. Autod ei sõida ja keegi ei lähe kuskile,» ütles ta.

Tingaud`le oli imestamisväärt, kui sujuvalt jätkub elu Eestis ka pärast lumesadu.

Mõtte Eestisse, täpsemalt Paidesse tulla sai ta suvel, kui rahvusvahelise noortevahetuse kaudu külastasid Marmande`i linna ka Paide noored.

Kohalik ajaleht tegi enne lahkumist temaga väikse intervjuu, kuid Tingaud usub, et põhjus on pigem prantslaste meelest eksootilises sihtkohas. «Marmande on suurem linn kui Paide ja minu isik ei huvita seal ilmselt eriti kedagi, aga väga paljud sealsed inimesed ei tea endiselt Eestist midagi,» lausus ta.

Just seepärast on Tingaud lisanud Facebookis oma sõbraks ka neid, kes lihtsalt soovivad teada, kuidas tal Eestis läheb. Huviliste tarvis püüab Tingaud iga päev midagi ajajoonele kirjutada.

Eestiga seotud postitused on saanud alguse juba enne ärasõitu. Näiteks sissekanne 3. jaanuaril kell 22.38:

«Üheksa tunni pärast olen lennukis ja 16 tunni pärast olen järgmiseks 12 kuuks Eestis. Ma tunnistan, et on veidi veider tunne jätta kõik see siin ja minna täiesti tundmatusse sihtkohta. Head ööd kõigile…» (autori tõlge)

Tingaud tunnistab, et enne Eestisse tulekut valitsesid teda kahetised tunded: ühest küljest kartus, teisalt põnevus. Julgust andsid jutuajamised kaaslinlase Agathe Renoult`ga, kes on samuti Paide avatud noortekeskuses vabatahtlik olnud.

Tingaud armastab väga liikumist ja sporti. Marmande`is oli ta linna ühe jalgpalliklubi treener. Ka Paide avatud noortekeskuses hakkab ta kahel päeval nädalas juhendama pallimängu, kord nädalas õpetama soovijatele prantsuse ja hispaania keelt. Enamikuga suhtleb ta inglise keeles.

Eesti keelega on Tingaud samuti tutvust teinud. Teab peast juba nädalapäevi ning hoiatavad jutud täpitähtedest ja keelt väänavast õ-tähest olid temani jõudnud. «Jaa, ma tean!» ütles ta naerdes.

Noortekeskuse juhataja Margit Udam kiidab prantsuse noormehe rõõmsameelsust ja julgust tutvust sobitada. «Eesti lapsed ju ei astu juurde ega hakka rääkima, aga Pierre ütleb, et tere, poisid, mis te teha tahaksite?», lausus ta.

Vabatahtliku spordiarmastusest innustust saanud, käib praegu noortekeskuses huviliste kirjapanek, et minna Kiviõlisse suusatama.

Ka vaba aega täidab Tingaud spordiga. Juba kahel õhtul on ta käinud Paide jalgpalliklubi kuni 19aastaste treeningul, silmapiiril on treeninguid veelgi. «Nii palju sportimisvõimalusi! Väga põnev!» sõnas ta.

Kolme päeva sisse on mahtunud ka kohtumine Paide linnapea Priit Värgiga ja raadiointervjuu. «Paide on väga mõnus rahulik ja roheline linnake,» lisas ta.

Allikas: Järva Teataja
Autor: Birgit Itse