Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vabatahtlikuna Poolas: poole aasta jagu uusi võimalusi ja isiklik fännklubi

Sel aastal avanes mul võimalus veeta pool aastat (04.03 – 06.09.13) oma lemmiksihtkohas Poolas, nimelt leidsin projekti lastega töötamiseks Tšehhi piiriäärses väikelinnas Kłodzkos. Peale ettevalmistusprotsessi ja paberite allkirjastamist leidsin end bussist teel ühte toredaimasse seiklusse, mida seni olen kogenud.

Esmamulje oma uuest kodulinnast oli väga hea. Hoolimata, et esimesel päeval oma kohvri lootusetult katki tegin, tegi tuju heaks sõbralik vatsuvõtt – türgi vabatahtlik bussijaamas, et mind mu uude koju juhatada. Avastasin end kenast avarast korterist ja toredate korterinaabrite keskelt, keda kumbagi kergelt unustada ei saa.

Kuid kõige paremaks kogu asja juures osutus kool, kus ma 1-9. klassi laste inglise ja saksa keele tunde läbi viia aitasin. Ei oleks osanud uskuda, et nende 4 kuu jooksul koolis nii lapsed kui õpetaja mu südame niimoodi võita suudavad. Aga tuleb tõdeda, et toredamaid ja südamlikumaid õpilasi ei saa loota, rääkimata ägedamast fännklubist! Kuna meid oli kokku kolm vabatahtlikku, siis kõik õpilased said tunni alguses oma lemmikuid eriti valjult tervitada ja muidugi koridori teisest otsast juba “Mariaaaa” või “Onuuuur” hüüda ning siis kallistada või kätt anda. Lisaks andis tundide jaoks ettevalmistuste tegemine ja nende läbiviimine palju uusi kogemusi ja julgust juurde.

Loe Poolas Euroopa Vabatahtliku teenistuse projektis käinud Maarja lugu edasi INVOLVED koduleheküljelt.

Maarja saatvaks organisatsiooniks oli INVOLVED mtü. Kui ka Sina soovid Poola või ka mujale vabatahtlikuks minna, võta julgelt ühendust info@involved.ee

Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Komisjon. Publikatsiooni sisu peegeldab autori seisukohti ja Euroopa Komisjon ei ole vastutav selles sisalduva informatsiooni kasutamise eest.