Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vahelduseks vabatahtlikkust teenistusest

Mõnikord tuleb lisaks tavalisele vabatahtlikule tööle ette ka huvitavaid teistsuguseid tööotsi ja seekord müüsime oma organisatsiooni La Vibriaga kohaliku püha St Jordi puhul roose.

23. aprillil tähistatakse Püha Jordi nimelist püha, et mälestada tema surma aastal 303 eKr. Püha Jordi on kohalik pühak, kes tappis draakoni ja päästis printsessi ning seejärel korjas talle roosipõõsast roosi, mis kasvas sama koha peal, kus draakoni veri voolas. Sellel päeval on traditsiooniks kinkida oma lähedastele roose ja raamatuid. Reeglina kingivad mehed naistele roosi ja naised meestele raamatu. Meie seadsime ennast minu linna Terrassa keskväljakul üles ja müüsime umbes 5 tunniga üle 300 roosi. Sellel päeval on kõik inimesed tänavatel ja kõik ostavad raamatuid ja igas vormis roose – kas siis papist, paberist, plastikust või päris roose.

Videos saate näha ka kuidas kohalik kunstnik joonistas meie kioskit koos kirikuga taustal, samal ajal kui me roose müüsime.

Kokkuvõttes oli see väga lõbus ettevõtmine ja midagi teistsugust igapäevasele tegevusele. Videos õpetab minu ülemus Carles kuidas valmistada paberist roose ja nüüd jagame seda trikki kõigile. Vahel võib see täitsa kasuks tulla!