Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Välismaale vabatahtlikuks?

„Ma veetsin aasta Portugali pealinnas Lissabonis, kus töötasin Portugali Naisõiguste organisatsiooni heaks. See aasta möödus väga kiiresti. Reisisin palju, töötasin palju ja õppisin palju uut nii enda, teiste kui meid ümbritseva maailma kohta.“ Nõnda räägib Liina Vaabel oma EVT projektist „Generatiopns together in action for Gender Equality” Lissabonis.

Kas Sina ei tahaks luua oma EVT lugu? Seiklusi? Kas otsid oma ellu muutust? Ihkad uusi väljakutseid?
Soovid elada 3kuud kuni aasta välismaal?

Siin on põnev pakkumine just Sinule. EstYESiga saad teha Euroopa vabatahtlikku teenistust (EVT-d) näiteks Portugalis, Saksamaal, Austrias, Belgias, Türgis, Hispaanias jne.
Huvi korral kirjuta meile estyes@estyes.ee.
EVT kohta saad lugeda siit: http://www.estyes.ee/voimalused/vabatahtlikuna-euroopas/evs/

Mida Liina veel räägib: „Lissabon on väga ilus linn ja enne kui ma arugi sain, oli see mind täielikult endasse haaranud. See on linn, kus Aafrika, Brasiilia ja Euroopa kultuurid kohtuvad. Forro, salsa, fado, capoiera, kizomba, samba – muusikat, kunsti ja kultuuri leidub igale maitsele. Minuga koos tegi oma EVS projekti Eszter Hungarist. Me töötasime peamiselt Euroopa Nõukogu kampaania “No Hate Speech Movement” (http://www.nohatespeechmovement.org/) heaks. Kampaania eesmärgiks on tõsta teadvust online hate speech olemasolust ning seda vähendada läbi hariduse ja teavitustöö. Meie ülesandeks oli selle kampaania vedamine Portugalis. Kampaania raames alustasime koostöös teise organisatsiooniga täiesti uue projektiga, mille nimeks sai No Hate Ninja projekt. Idee on võidelda vihakõne vastu huumori, kunsti ja armastusega (http://nohateninja.tumblr.com/; http://facebook.com/nohateninjas; https://twitter.com/NoHateNinjas). Korraldame workshop’e, flashmob’e, üritusi tänaval; tegime videoid, postereid, meme’e jne. Aastaga on Ninja päris kuulsaks saanud. Avasime Portugalis näituse oma töödega, mis reisib praegu ringi. Sama näitus avati Budapestis Euroopa Nõukogu noortekeskuses. Reisisime Strasbourg’i, Busapesti ja Azerbaijaan’i, et seal workshop’e läbi viia ja teiste kampaania aktivistidega kohtuda. Kuigi mu EVS aasta on nüüdseks läbi saanud, olen ma ikka Lissabonis ja meie projekt kestab edasi. Osalen ka kõikides teistes organisatsiooni projektides ja selleks aastaks on meil on juba mitu uut tööd ootamas.“