Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Filmi “Vehkleja” noor osatäitja sai vehklemispisiku noortealgatusest

10.-14. juunil 2013 vallutas Tuksi Spordibaasi Haapsalu noorsportlaste noortealgatus “Sport on Lahe!” Projekt sai alguse mõttest, et lapsed saaksid korraga palju erinevaid spordialasid järele proovida ja sealt enda jaoks sobivaim leida. Viie päeva jooksul katsetasid 7-12 aastased lapsed noorsportlaste käe all kümmet erinevat spordiala lauatennisest vehklemiseni.

Karlote Karm oli üks osalejatest, kes selle laagri jooksul elust esimest korda vehklemisvarustuse selga pani ning epee relva kätte võttis. Noored vehklejad Elena Koit ja Pauliina Prikk näitasid ette ning juhendasid kannatlikult kõiki soovijaid. Karoletele paistis senini võõras spordiala kohe istuvat.

Täna käib Karolete aktiivselt vehklemas ning on üks osatäitja Haapsalu vehklemiskoolkonna rajajast Endel Nelisest vändatavas filmis „Vehkleja“.

Sport on Lahe algatus - vehklemine Karlote (1)

Fotol vehkleb Karlote (paremal) Tuksis enda noorema õe Margretiga. Nende tegevusel hoiab silma peal noor vehkleja Pauliina Prikk.

“Kui me eelmisel sügisel üle mitme aasta koolides vehklemist tutvustamas käisime, jäi Karlote mulle kohe silma. 30-aastane treenerikogemus tundis ära tema x-faktori ning selle, et tal on annet ning väga head eeldused jõuda kõrgele ja kaugele,“ kirjeldab Karolete treener Helen Nelis-Naukas, kuidas ta türduku avastas.

„Ka filmi valiti ta kohe, kui teda nähti. Ta lihtsalt on eriline, ta särab,“ ütleb Helen. Helen Nelis-Naukas on Endel Nelise tütar ja üks Eesti parimaid noorte vehklejate treenereid.

Treener on tänulik, et noored sportlased võtsid sellise algatuse ette ja tekitasid Karoletes vehklemispisiku. „Sellel tüdrukul, kui ta ise seda tahab, on võimalik saada olümpiavõitjaks,“ on Helen veendunud.

Autor: Kristi Märk, noortealgatuse “Sport on lahe!” noorte juhendaja.