Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Võru noortekeskus võõrustab vabatahtlikku Ungarist

Alates septembrist on Võru noortekeskuse meeskonnaga Erasmus+ vabatahtliku teenistuse projekti „Colour Your Life” kaudu liitunud 28aastane ungarlanna Gabriella Cziraki, et tuua oma ideedega noortekeskuse tegevustesse järgmiseks aastaks uut hingamist ja energiat.

Vabatahtliku ülesandeks on noortekeskuse igapäevatöös kaasa lüüa, noorsootöötajaid abistada ning erinevaid tegevusi algatada ja läbi viia (õpitoad, väli-tegevused, seikluskasvatus, kultuuridevaheline dialoog).

Vabatahtlik on kaasatud ka Võru noortekeskuse mobiilse noorsootöö ja huvitegevuse arendamisse, korraldades tegevust Puiga põhikoolis, Navi seltsimajas ja Parksepa keskuses.

Mis mõtted on tekkinud Gabriellal pärast kahte võõrsil viibitud kuud, saate lühidalt teada kõrvalloost.

Gabriella Cziraki (pildil), EVT vabatahtlik Võru noortekeskuses:

Olen 28aastane Ungarist pärit vabatahtlik Gabriella Cziraki ning tegutsen Euroopa vabatahtliku teenistuse raames kuni järgmise aasta septembrini Võru noortekeskuses.

Püüan pakkuda tuge Võru noortekeskuse meeskonnale tegevuste mitmekesistamisel ning kultuuridevahelise dialoogi loomisel.

Senised kaks kuud on möödunud märkamatult ning vaatamata sellele, et kõik minu ümber räägivad eesti keelt, tunnen ennast suurepäraselt. Inimesed, kellega kokku olen puutunud, on meeldivad, abivalmis ja avatud suhtlejad. Minu uus kodulinn Võru on väga erinev Ungari pealinnast Budapestist, kus olen elanud kogu oma senise elu. Tänavatel puudub siin sigin-sagin, inimesed on väga rahulikud ja paistavad, vähemalt välisel vaatlusel, muretud. Isegi transporti suhtutakse rahulikult: ühistranspordis ei ole rüselemist ja kiirustamist hirmus, et äkki jääd bussist maha; autod peatuvad ülekäigurajal, ja uskumatu, aga saan alati rahulikult üle tee minna. Budapesti kõige rahulikumaski kvartalis jääb see ainult unistuseks.

Kõige rohkem peavalu valmistab keelebarjäär. Eesti keel on raske. Isegi kui paar päeva tagasi sain aru, et meie keeled on tõesti väga sarnase kõlaga, kuuludes ühte keelerühma, tundub eesti keele omandamine praegu kauge unistusena. Aga olen valmis selle väljakutse vastu võtma, ja teadmine, et meie keeled on “sugulased”, on kindlasti üks motivaator.

Kui keegi soovib minu tegemistega kursis olla või minust rohkem teada saada, võib lugeda minu blogi (inglise keeles) aadressil www.myadventuresinestonia.wordpress.com või tulla mulle Võru noortekeskusesse külla.