Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Võru Täiskasvanute gümnaasiumi noorte tegusast aastast

Võru Täiskasvanute Gümnaasiumi noored soovisid oma vaba aega sisukalt veeta ja nad tulid mõttele, et võiks üheskoos midagi suuremat korda saata. Asuti otsima erinevaid võimalusi, kuidas omi mõtteid teostada. Juhuste kokkulangemisel jõudsid noored Rõuge noortekeskuse teabepäevale, kus kuulsid esimest korda SA Archimedes Euroopa Noored programmi kohta ja saadi väga palju head nõu. Nii võib öelda, et antud projektile andis tõuke Rõuge noortekeskuse teabepäev.Noored moodustasid grupi (Maige Utsal, Kerli Hein, Silvia Siimann, Maris Pärna ja Reeliak Mälton), mille nimeks sai „Päikese tüdrukud“ ning tegid mitmeid koosolekuid, kus koostati toetusetaotlus Euroopa Noored noortealgatusprojektile. Projekt sai nimeks Killuke Valgust. Mõte meeldis ka Euroopa Noored programmi komisjonile ning seda rahastati. Projekt algas 03.08.2013 ja lõppes 30.06.2014.

Noortealgatuse projekti raames korraldasid noored oma kooli ümbruse heakorratalgud: sügiskoristus ja kevadkorrastus. Lisaks käidi Tilsi Lastekodu lastega Otepää seikluspargis, pakuti oma abi loomade varjupaigale ja eelmise aasta viimaseks suuremaks ettevõtmiseks oli karjääri- ja tööturu seminari „Siht selgeks“ korraldamine. Sel aastal alustasid tüdrukud oma tegevusi aprillis, kui külastati Järve kooli. Maikuus jätkusid heakorratalgud, mille käigus värviti ka ära koolimaja sein. Ning viimaseks suureks ettevõtmiseks oli Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumi külastus, kus kohtuti sealsete noortega ning jagati oma kogemust ja projekti tulemusi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Noored on tänulikud, et neisse usuti ja neile anti võimalus nii palju häid mõtteid oma kätega teoks teha. 

Mõte “Märka inimesi enda ümber!“ ei ole Võru Täiskasvanute Gümnaasiumi noortele enam lihtsalt ilus loosung, vaid moto, mida oma tegemistes järgitakse.