Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Blogi kasutusjuhend

Selleks, et blogisse postitada, registreeri end esmalt kasutajaks. Sinu postitus ilmub blogisse pärast seda, kui Noorteagentuur selle kinnitab. Reeglina juhtub see 1-2 päeva jooksul. Registreeritud kasutajana on sul võimalus postitada kõikidesse meie blogi rubriikidesse.

ÜLDISED PÕHIMÕTTED

  • Teksti kuvamisel kasutame vasakut joondust
  • Oma sõnumi rõhutamiseks, kasutame boldi (mitte värvilist teksti ega NB! ja PS!-e)
  • Postituse pealkiri peaks olema piisavalt informatiivne, et anda edasi selle postituse juures kõige olulisem
  • Enne postituse esitamist kontrollime oma teksti õigekirja. Abiks on näiteks eesti keele speller, mis kõik kahe silma vahele jäänud apsakad hõlpsasti esile toob

KASUTAJA JA AUTOR
Kõikidel, kes end meie blogi kasutajaks registreerivad, tekib meie blogisse oma kasutaja. Näiteks saad seal muuta oma kasutajanime ja lisada ees- ja perekonnanime. Soovitame teil oma profiil seadistada just nii, et autorina kuvataks teie pärisnime või teie organisatsiooni nime. Blogisse postitades vali tekstikasti alt “kuva autorit”. Teie nimi annab teie postitustele rohkem usaldusväärsust ja suunab huvitatud lugeja teie organisatsioonini.

VIITAMINE 
Viitamisel (dokumentidele, teistele kodulehtedele jne) kasutame põhimõtet, et markeerime tekstis ära asjakohase sõna/sõnad ning lisame sellele hüperlingi (kasuta kirjaklambri ikooni). Nt kasutame„Laadi meie kodulehelt alla ja täida ära vastav taotlusvorm,” mitte laadi taotlusvorm alla siit). Ka dokumente ja materjale on soovituslik lisada teksti sees (lisa meediafail). Teksti sisse lingi lisamisel valike alati „ava viide uues sakis.“

PILDID
Igal postitusel peab olema tunnuspilt. Vastasel juhul ilmub teie postitus halli kastina ja me ei saa seda avaldada enne, kui olete meile asjakohase foto/pildi saatnud.  Tunnuspilti saab postitusele lisada lehe paremast alumisest nurgast. Tunnuspilt sobitub ideaalis postituse teemaga. Palun kasutage posituse tunnuspildina ja ka postituse sees fotosid, mis on kas teie enda omad või mille kasutamiseks teil on autori luba. Internetiavarustes leidub hulgaliselt keskkondi (flickr jt), kust võib leida fotosid, mida autorid lubavad kõigil vabalt kasutada (kas viitega või ilma). Kasutage võimalusel pilte ka postituse teksti sees – need lisavad teie loole oluliselt värvi. Teksti sisse käivate piltide üleslaadimiseks vali “lisa meediafail”.

RUBRIIGI VALIK
Iga rubriigi juurest leiad lühikese tutvustuse selle kohta, milliseid postitusi sinna ootame. Üks lugu võib mõnikord sobida ka mitmesse rubriiki – sel juhul märgista lehe paremas ääres ära kõik rubriigid, kus postitust näitama peaks. Iga postituse puhul peab valima vähemalt ühe rubriigi, vastasel juhul ei kuvata sinu postitust kuskil.

SILTIDE VALIK
Kui sa tahad, et sinu postitus seostuks ka teiste sinu/teie organisatsioonide postitustega või konkreetsete teemadega, saad lehe paremast äärest oma loole ka silte lisada. Silte kuvatakse helehallilt lehe allääres ning neile klikkides saad näha kõiki sama sildiga postitusi.