Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Hakka välisvabatahtlikule kohalikuks sõbraks ja saa osa sellest lahedast seltskonnast!

Kandideerimise tähtaeg: 13.06.2018 14:26

MENTORSügisel algab uus Euroopa Vabatahtliku Teenistuse (EVT) hooaeg, mis tähendab, et septembri ja oktoobri alguses saabub Eestisse EstYESi koordineerimisel kokku ligi 30 neiut ja noormeest Ungarist, Lätist, Sloveeniast, Moldovast, Slovakkiast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Armeeniast, Ukrainast, Venemaalt ja Tšehhist. Nad alustavad oma teenistust Tallinnas, Pärnus, Kohilas, Võrus, Viljandis, Jõhvis, Märjamaal, Rakveres, Tõrvas ja Tapal.

Antud programmi raames on igale vabatahtlikule ette nähtud ka kohalik sõber ehk mentor, kes tutvustaks talle kohalikku elu-olu, aitaks esialgu asjaajamistel (näiteks pangaarve avamine, telefonikaardi ostmine jms), tutvustaks võimalusi vaba aja veetmiseks ja miks mitte ka oma sõpru/peret. Mentor peaks olema usaldusisikuks projekti vältel (9-12 kuud) ja toetama vabatahtlikku nii töö- kui eraelus ette tulevate küsimuste lahendamisel. Mentorile on see omakorda võimalus saada endale sõber välisriigist, õppida tundma tema kultuuri, praktiseerida võõrkeeli ning saada põneva rahvusvahelise kogemuse võrra rikkamaks! Samuti korraldame mentoritele ja vabatahtlikele ka ühisüritusi ja koolitusi.

Kuna väga paljud vabatahtlikud on vanuses 27-30, siis väga oodatud on ka selles vanuses või vanemad mentorikandidaadid. Kui oled sellest võimalusest huvitatud, siis palun lisainfo saamiseks võta julgelt ühendust juba täna: evs@estyes.ee.

Rohkem infot EVT kohta: https://euroopanoored.eu/rahastus/euroopa-vabatahtlik-teenistus/ ning EstYESi kohta: www.estyes.ee