Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Löö kaasa projektis, kus noored teevad patarei vanglast kunstigalerii

Kandideerimise tähtaeg: 03.07.2018 17:33

E.ART.H ehk Europeans.Art.History on kunstiprojekt, mille käigus saab noorte algatusel Patarei vanglast mitmekorruseline galerii. Sügisesel koolivaheajal on see kõigile huvilistele nädal aega avatud. Projekti hüüdlauseks on Earth without art is just ‘eh’.

Kõik huvilised saavad aidata ise galeriid üle ehitada. Esimene võimalus on saata foto vähemalt kolmeliikmelisest inimketist, et aidata luua”Rahutuba”. “Rahutuba” on näituse üks ruumidest, mille seinad on kaetud üle maailma saadetud fotodega, mil vähemalt kolm inimest hoiavad käest kinni. “Eesmärk on levitada rahu sõnumit – panna inimesed mõtlema, et ollakse ühtsed ning suurem osa soovib tegelikult elada rahus,” ütleb projekti üks eestvedajates Hanna Reilson. Saada oma rahumeelne foto loovkeskus@loovkeskus.ee 15. septembriks ja juba oktoobris võid olla osa suurest fotonäitusest!

Teine võimalus on panustada klasside kujundamisse. Galeriid teostavad loomingulised noored üle Eesti, noorteorganisatsioonid ning noortega tegelevad inimesed ja ettevõtteid, kes soovivad anda oma panuse klasside kujundamisse; ning seeläbi väljendada omaenda nägemust lähiajaloost ning Euroopat raputanud sündmustest. Saada oma kavand ja tutvu ideega lähemalt: www.loovkeskus.ee/earth/

“Omaalgatuse eesmärk on panna inimesi mõistma, et kuigi me kõik oleme erinevad, seob meid siiski ühine ajalugu. Ajalugu, millest saaks tegelikult päris palju õppida, et luua paremat Euroopat ja tulevikku,” ütleb Anna. 

earth s

Galerii teemad: 
• 100 aastat Esimesest Maailmasõjast
• Natsism; Kommunism; Holokaust
• 1980 – 1989 Euroopa nägu muutub
– 25 aastat Berliini müüri langemisest
• 1990 – 1999 Piirideta Euroopa
– Kommunismi kokkuvarisemine
– Keskkonnakaitse
Noorte õpiränne
– Internet ja mobiiltelefon

• 2000 – 2009
– Eesti liitub Euroopa Liiduga
– Terrorismivastane sõda
– Maailma majanduskriis
• 2010 – … Võimaluste ja proovikivide kümnend
– Tööpuudus
– Keskkonna- ja kliimasõbralik tehnoloogia

Projekti visuaalne tutvustus Prezi esitluse näol.

Esitluses kasutatud pildid on pärit Prantsusmaal toimunud analoogsest projektist.