Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

“APPETISER” avas Tallinnas rahvusvahelise noorsootöö uksi

Möödunud nädalal kogunesid “APPETISER – Sissejuhatus rahvusvahelisse noorsootöösse” koolitusele Tallinnas 19 noorsootöötajat erinevatest Euroopa riikidest. Seda selleks, et nad saaks kolme päeva jooksul õppida, kuidas muuta oma organisatsiooni noorsootööd rahvusvahelisemaks.

Noored tahavad välismaal käia

Juuru noortetoa noorsootöötaja Leela Ehasalu tuli koolitusele, sest tahaks enda piirkonna noori viia välismaale, aga ei tihka seda enne teha, kui ei tea rohkem tausta ja pole ka veel piisavalt kogemusi. “Mina isiklikult pole isegi Soomes käinud, kuidas ma neid noorigi siis viin,” ütles Ehasalu. Seetõttu peab ta mõistlikuks, et kõigepealt käivad töötajad välismaal mobiilse noorsootöö õppereisi kaudu vett katsumas. Ta lisas, et koolitus aitas tal selleks võimalikke partnereid leida näiteks Soomest ja Poolast ning ta on mitu sammu lähemal unistusele, et hakata tegema vahetusprojekte noortega. Piret Rannel Järva valla noorsootöö keskusest on eelmisest töökohast Paide Avatud Noortekeskuses rahvusvaheline kogemus olemas, sest viimane on Solidaarsuskorpuse vastuvõttev organisatsioon.

 

See tähendab, et seal käis omajagu vabatahtlikke välisriikidest. Sarnane ambitsioon on ka tema praeguses töökohas. “Olen Järva valla noorsootöö keskuses uustulnuk ning töötangi selle kallal, et aidata kaasa soovile muutuda rahvusvahelisemaks,” selgitas ta ja lisas: “Pärast seda koolitust siin on mul väga lihtne jagada kogemusi töökaaslasele, kes tahaks minna noortega õpirändele või aidata kirjutada projekte.”

 

Projektinäide

Oma kogemusest rääkis näiteks IZUM Huvikooli noorsootöötaja Vera Jegorova, kes vedas Erasmus+ noorteprojekti Lasnamäel. Selle käigus kaardistasid linnaosa noored, mida nad tahaks Lasnamäel muuta. Nende ettepanekutest sündis erinevaid kategooriaid käsitlev käsiraamat.

 

 

 

Näiteks analüüsisid noored seda, mis neile meeldiks rohkem ühistranspordi, visuaalse keskkonna ja vaba aja veetmise võimaluste osas, aga eraldi käsitleti ka näiteks üldist turvalisust.“Kohtusime ka linnaosavalitsuse esindajatega ning meile vähemalt lubati, et ettepanekuid võetakse arengukavas arvesse. Ja noored teavad nüüd paremini, kuidas linnaosa valitsemine käib,” meenutas ta. Algatuse kohta saab rohkem lugeda siit.

Muuhulgas said “APPETISER”-il osalejad:

  • tutvuda mitteformaalse ja kultuuridevahelise õppega
  • jagada kohaliku noorsootöö kogemusi ja uurida toetuse võimalusi, mida pakuvad Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpus
  • analüüsida kvaliteetsete projektide näiteid, mida on toetanud Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmid.

 

“APPETISER” on suunatud noorsootöötajatele, kes soovivad laiendada oma tegevust rahvusvahelisele tasandile ning kes on valmis kohaliku tegevusi rahvusvaheliseks muutma. Koolitus on eelkõige uustulnukatele, kellel pole veel rahvusvahelise noorsootöö kogemust.

 

Olulised osalemiskriteeriumid:

  • peab olema kogemus noorte tegevuste arendamisel kohalikul tasandil
  • on pigem uus osaleja rahvusvaheliste õpirännete ja noorteprojektide vallas
  • peab olema motiveeritud ja valmis laiendama oma organisatsiooni tegevust
  • peab oskama inglise keeles suhelda ja olema vähemalt 18-aastane

Järgmine “APPETISER” leiab 19-21 märts aset samuti Eestis, täpsem asukoht veel selgub. Et hoida ennast kursis noorsootöö arendamise võimalustega, liitu uudiskirjaga siin , hoia silm peal meie koolituskalendril või jälgi meid sotsiaalmeedias.