Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

DiscoverEU reisipassi võitjad said Eestis kokku!

See on nagu Murphy seadus, et iga kord kui midagi ebasoodsat saab juhtuda, siis see ka juhtub. Samamoodi on siis, kui viimaks on võimalus ägedad noored üle Euroopa kokku Eestit avastama kutsuda, siis otseloomulikult sajab vihma. Kuigi see on omamoodi tragikoomiline, siis tegelikult just selline üks ehe kogemus Eestimaast ongi.

Sellel aastal oli meie agentuuril esmakordselt eesõigus korraldada 28.-29. juulil DiscoverEU reisipassi võitjatele Eestis meetup, mille eesmärgiks on pakkuda DiscoverEU osalejatele võimalust üksteisega tutvuda ning nende maailmavaadet veelgi enam rikastada. Meid külastas 19 noort inimest kokku 14 riigist. Algusaastale kohaselt viisime noored pealinna ja selle ümbrusega tutvuma. Mõlemal päeval aitasid noortel meie riigi ja rahvuse minevikust, olevikust ning tulevikust paremini aru saada kaks toredat reisijuhti.

 

Esimene päev 

Alustasime oma päeva vihmakeepides Tallinna südames Paksu Margareeta külje all, kus erinevate tegevuste ning mängude tulemusena soovisime veenduda selles, et keegi ei läheks oma koju tagasi ilma uusi sõpru leidmata. Ei läinud kaua aega mööda, kui noored said maitse suhu ka eestlaste innovaatilisest ning tehnoloogia arengule püüdlevast loomusest, sest terve päeva vältel aitasid meil linnavahel liikuda Tuule elektritõukerattad. Osaliste elevusest võis näha, et tegemist oli tõelise hitt-tootega!

Esimesed peatused Balti jaamas ning seejärel Telliskivi Loomelinnakus andsid suurepäraselt edasi Tallinna erilise oskuse luua vanast uut ja uuest vana. Silme ees kaunistas vaadet tänavakunst ning kõhtu täitis F-hoone.

Eestlastena meeldib meile ikka edvistada sellega, millised ägedad maailma vallutanud IT-ettevõtted ning muud innovaatilised ideed on meie väikesest riigist oma alguse saanud. Otseloomulikult ei saanud me ka sellel korral kiusatusele vastu panna ning meie jalad viisid meid Eestimaa start-up maailma keskusesse LIFT99. Noored said kuulata inspireerivaid lugusid ning omavahelises koostöös mõelda välja ka omaenda äriidee.

Peale ajude ragistamist oli just paslik oma keha ja vaimu turgutada ning sammud viisid otse La Muu kohviku ukse taha.

Kas see on üldse üks õige Tallinna külastamine, kui mere äärde ei minda? Järgmine koht, kuhu tee viis oli Patarei merekindlus ning Lennusadam.

Õhtusöögiks pakkus naudingut Põhjala Tap Room, kus sai maitsta nii Eestimaa kohalikku sööki kui ka jooki.

Õhtu lõppes kuldse päikeseloojanguga Tallinna lahel, millele järgnes ringkäik Tallinna vanalinnas.

 

Teine päev 

Hommikul startis meie buss linnast välja, et heita pilk Eestimaa puutumata loodusele. Jägala joa juures tervitasid noori “Teeme ära!” koristusaktsiooni eestvedajad, kelle suunamisel korrastati Jägala joa ümbrust ning saadi ka parem arusaam Erasus+ ning DiscoverEU programmi rohe-eesmärkidest.

Seejärel said noored kuulata Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse võimalustest ning panna kõrvataha tarkusi teiste kogemustest.

Kaks päeva kestnud põnevad seiklused kulmineerusid lõunasöögiga metsa all ning värskendava suplusega rabavees, mis nii mõnegi osaleja jaoks kujunes reisi tipphetkeks.

Vaata ka kahe päeva kokkuvõtlikku videojäädvustust siit:

 

DiscoverEU uus taotlusvoor on 2022. aasta sügisel. Loe lisa DiscoverEU kohta SIIT