Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Euroopa noored kirjeldasid Soomaa raba kui maavälist kogemust

Juuli lõpus tulid Eestisse DiscoverEU kohtumisele ligi 30 noort erinevatest Euroopa riikidest. Meie ühine rännak algas suvepealinn Pärnust, seejärel viis teekond Soomaale ja teisel päeval said noored tutvuda pealinna Tallinna võludega. Eesti üllatas noori mitmeti.

 

Esimene päev

Oli meeldivalt päikesepaisteline ja soe päev, mil bussitäis noori jõudis Pärnusse Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ette. Bussist väljuvatel noortel oli veel uni silmis ja seetõttu aitas lõbus hommikusirutus ja mõned lõbusad mängud kenasti üles ärgata, et põnevale päevale vastu minna – ees ootas teenusedisaini töötuba kolledžis. Töötoa käigus arendasid noored erinevatele karakteritele nende arvates sobivaid teenuseid. Seeläbi said nad teadmisi, kuidas sihtgruppe analüüsida ja neile vajalikke teenuseid disainida. Töötoale järgnes tutvumine kolledžiga ja nii mõnigi noor uuris, mida veel kolledžis õppida saab. Mine tea, ehk näeme mõnda neist tulevikus Pärnus tudengina ringi liikumas.

Tõsine mõttetöö tegi kõhud tühjaks ja pärast turgutavat lõunapausi Tervise Hotellis viis virgestav jalutuskäik noored Vallikääru aasale, kus sai Europeersi võrgustiku noortelt kuulda lähemalt Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse võimalustest. Oluline info põnevatest võimalustest omastatud, liikus grupp üheskoos mööda Pärnu peatänavat ja suvist autovaba teed Pärnu populaarseima sihtkoha – ranna poole. Rannas said noored nautida värskendavat mokteili ja end valmis seada rabamatkaks.

Buss viis noored Soomaa rahvusparki ja seal paistsid noored olevat väga üllatunud – ühe noore sõnul oli rabas viibimine nagu maaväline kogemus. Noored turgutasid end mõnusa suplusega rabajärves ja nautisid pikniku värskes õhus. See oli mõnus lõpetus esimesel aktiivsele päevale ehk oligi aeg bussiga Tallinnasse suunduda, et järgmiseks päevaks välja puhata.

 

Teine päev

Teine päev algas ekskursiooniga Tallinna vanalinnast – Paksu Margareeta torni juurest viis teekond noored Toompea lossi, vaateplatvormidele ja Rae Apteeki. Seejärel ootasid noori Tuule tõukerattad, millega vuramine paistis noortele palju rõõmu pakkuvat. Tõukeratastega jõuti Loomelinnakusse, kus tutvuti lähemalt tänavakunstiga ja juba oligi aeg suunduda F-hoonesse, kus maitsev toit täitis parasjagu korisema hakanud kõhu.

Pärast lõunasööki astuti läbi Lift99, sest ikka oli soov noortele tutvustada Eestist alguse saanud uuenduslikke ideid ja maailma vallutanud IT-ettevõtteid. Nii mitmedki noored vajasid lisaaega, et küsida täpsustavaid küsimusi. Ehk sai seekordki mõni tulevase ettevõtte idee alguse just siit?

Liftist tulles hüpati taaskord tõuksidele ja teekond viis mere äärde, et tutvuda lähemalt Patarei merekindluse ja Lennusadamaga. Päev hakkas tasapisi juba õhtusse jõudma, kui noored jõudsid Igluparki, kus neid ootas kosutav puhkaeg – sauna-aastale sobivalt mõnus saunakogemus ja julgemad käisid ka suplemas. Sellega kaks päeva kestnud seiklused lõppesid ja noored valmistusid edasiseks teekonnaks Euroopa avastamisel.

Kokkuvõtlikust videojäädvustusest näed noorte emotsioone – mitmedki lubasid Eestisse tagasi tulla!

DiscoverEU üheks eesmärgiks on toetada Euroopa noorte omavahelist suhtlemist ja suurendada nende eurooplaseks olemise tunnetust. Üks hea võimalus selleks on osaleda rahvusvahelistel kohtumistel, mis toimuvad igas Euroopa Liidu riigis ning mis on suurepäraseks võimaluseks kohtuda eakaaslastega, kes ka parasjagu Euroopas seiklemas ja on täis avastamistahet kohalike linnade ja kultuuride osas. Seekordsel kohtumisel osales kokku 28 noort 13-st erinevast riigist. Mõlemal päeval aitasid noortel meie riigi ja rahvuse minevikust, olevikust ja tulevikust paremini aru saada toredad reisijuhid.