Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Hei, 18-aastane! Sinu rongiseiklus algab siit!

Nüüd on sinu võimalus avastada Euroopat ja panna ise kokku oma unistuste rongireis! Jagamisele läheb 35 000 tasuta Euroopa rongipassi, millest Eesti noortele on mõeldud 106.

Tasuta reisipassiga võid sõita rongiga pea kõikjal Euroopas. Õpi tundma uusi riike ja kultuure, harjuta keeli ja kohtu erinevate inimestega. Külasta muuseume ja avasta vingeid matkaradu. Sina ise oled oma reisikorraldaja!

Reisipass on mõeldud 18-aastastele noortele, mis tähendab, et osalemiseks olema sündinud vahemikus 1. juuli 2004 kuni 30. juuni 2005. Oma unistuste reisile saad minna üksi või võtta kaasa kuni neli sõpra.

Lisaks reisipassile saad ka noored sooduskaardi, mis on abiks toidu, majutuse, kohaliku transpordi, kultuuri, spordi ja muude kulutuste eest tasumisel.

DiscoverEU reisipassi võitmiseks tuleb esitada avaldus Euroopa noorteportaalis aadressil https://youth.europa.eu/discovereu_en ning seejärel täita seal samas Euroopa Liidu väärtuste teemaline valikvastusega küsitlus. Taotlusvoor algab 15. märtsil ja kestab kuni 29. märtsini. 

Võitjatega võtame ühendust e-posti teel. Ei maksa pead norgu lasta, kui õnn kohe ei naerata. Kõiki osalejaid hoitakse ootenimekirjas ja nendega võetakse piletite vabanedes ühendust. Kui ka siis ei lähe õnneks, on Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmidel veel hulgaliselt võimalusi maailma avastamiseks, näiteks vabatahtlik teenistus, noorte osalusprojektid, õpiränne, praktika välismaal ja palju muud.

Kõik reisipassiga noored kogutakse kokku ühte Facebooki rühma, mille kaudu saab end üksteise seikluste ja soovitustega kursis hoida, ühiseid kohtumisi korraldada ning reisiplaane sättida.

2022. aastal sai reisipassi 250 Eesti noort. Reisipasse on alates 2018. aastast jagatud pea 213 000 noorele eurooplasele.