Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Infopäev “Kõiki kaasavate Erasmus+ tegevuste korraldamine ja kommunikatsioon“

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmide prioriteediks on kaasata projektidesse erineva taustaga osalejad – ka neid, kel osalemiseks takistusi. Programmide tegevused võiksid olla korraldatud ja kommunikeeritud nii, et need on kättesaadavad ja jõukohased kõigile. Hoolimata sellest, millised tõkked inimese elus võivad olla – näiteks ajutistest või pika-ajalistest haigustest või terviseprobleemidest või ka füüsilisest või vaimsest puudest tingitud takistused. Kutsume sind 24.oktoobril osalema infotunnis “Kõiki kaasavate Erasmus+ tegevuste korraldamine ja kommunikatsioon“. 

Hästi ligipääsetavate ning kaasavate tegevuste korraldamine tundub keerukana ja võib tekitada küsimusi. Kuidas tekitada ohutu ja kõigile ligipääsetav keskkond? Kuidas küsida erivajaduse kohta? Kuidas delikaatselt pakkuda abi? Nendele küsimustele aitab leida vastused Piret Aus, ligipääsetavuse eestkõneleja, kirjeldustõlgete tegija, õppejõud ja pärandihoidja, kel on jagada praktilisi kogemusi kultuurisündmuste kohandamisega ligipääsetavaks.

Puuetega inimeste kaasamine võib tunduda ka kulukana. Erasmus+ programmi esindajad tutvustavad Erasmus+ programmi võimalusi vähemate võimalustega osalejate kaasamiseks ja toetamiseks. Lisaks on programmi toel võimalik osaleda koolitustel (vt meie koolituskalendrit ja Erasmus+ kiirendit) ning kasu saada rahvusvaheliselt välja töötatud erialakirjandusest.

Infopäev toimub 24. oktoobril kell 10:00-17:00 aadressil Lõõtsa 4 (Tallinn).

Infopäevale on oodatud koolide ja teiste haridusasutuste töötajad, noorsootöötajad, noorsootöö spetsialistid ja vabatahtlikud noorteliidrid ning teised Erasmus+ koostööprojektide korraldamisest huvitatud. Infoseminar võiks huvi pakkuda erialaliitude ja huvikaitseorganisatisoonide esindajatele.

Õppetöö toimub hoones, mis on ligipääsetav ratastooliga (sh invaWC). Lõõtsa 4 läheduses on rongipeatus “Ülemiste” ning linnadevaheliste busside peatus “Tallinna lennujaam”.

Registreeri osalejaks!

Lisainfo leiad sellelt lingilt. Seminar on osalejatele tasuta. Pakume ka lõunat.

Kontaktisik: Mirjam Kodi, mirjam.kodi@harno.ee