Kõik Erasmus+ programmist toetust saanud projektid koondati ühele platvormile
Alates selle aastast on kõik Erasmus+ programmist toetust saanud projektide tutvustused koondatud Euroopa Komisjoni uuele projektide tulemuste platvormile. Lisaks saab sealt infot ka mõningate eelmise perioodi (2007-2013) Elukestva õppe ja Euroopa Noored projektide kohta.
Platvormilt leiab huviline nii projektide lühitutvustused (inglise keeles), kui ka infot taotleva organisatsiooni ja projekti partnerite kohta. Lisaks on projektitegijatel võimalik platvormile üles laadida oma projekti tulemusi – nt videod, õppematerjalid, uuringud ja muud olulist.
Platvormi eesmärk on tagada Euroopa programmide suurem läbipaistvus ning võimaldada laiemale avalikkusele ligipääsu Euroopa programmidel toetusel loodud teadmistele ja saavutatud tulemustele. Samuti aitab platvorm tõsta esile väga häid projekte ja edulugusid, millest teised potentsiaalsed tegijad inspiratsiooni ammutada saavad.
Platvormil saab projekte otsida nii projekti nime, riigi, taotleja, aasta, teema kui ka projektitüübi järgi (vt advanced criteria).
Oluline info toetusesaajatele:
Toetusesaajad pääsevad oma projekti infole ligi ja saavad tulemusi platvormile üles laadida ECAS (Euroopa Komisjoni Autentimisteenus) konto kasutajatunnuse ja parooliga. Tegemist on sellesama kontoga, mille olete loonud selleks, et Erasmus+ programmist toetust taotleda.
Projekti jooksul saab toetussaaja üles laadida nii projekti tulemusi kui ka oma organisatsiooni logo ja projekti/organisatsiooni kodulehe aadressi. Projekti tulemuste üleslaadimine on kohustuslik kõigile strateegilise koostöö projektide (KA2) toetusesaajatele ning vabatahtlik õpirände (KA1) ja osalusprojektide (KA3) taotlejatele.
Pärast projektiperioodi ametlikku lõppu saab toetusesaaja esitada (submit) oma projekti info Noorteagentuurile ülevaatamiseks. Juhul, kui agentuur peab vajalikuks muudatuste tegemist või täiendavate materjalide üleslaadimist, saab toetusesaaja selle kohta ametliku tagasilükkamise (rejection) teate koos juhtnööridega, mida oleks vaja muuta/parandada. Alles pärast Noorteagentuuri poolset heakskiitmist (approval) muutuvad tulemused platvormil avalikuks.
Selle kohta, kuidas platvormil toimetada, on loodud 2 õppevideot. Hetkel on videod inglise keeles, aga nende eestikeelne versioon valmib ja laaditakse Telepurki üles sügiseks.
Euroopa Komisjon on loonud ka korduma kippuvate küsimuste loetelu (KKK), kust saab lugeda vastuseid kõige sagedamini kasutajate poolt esitatud küsimustele. Kui seal Sinu küsimusele siiski vastust ei leidu, on võimalik abi saada meiliaadressilt eac-projectsplatform-helpdesk@ec.europa.eu või Noorteagentuurilt.