Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Koolitustesari “Level up!” on saanud hoo sisse!

30. märtsil sai hoo sisse uus koolituste sari “Level Up!”. Koolitussari on ellu kutsutud mõeldes nendele projektitaotlejatele, kes soovivad tõusta tase kõrgemale ehk keskenduda erinevatele projekti kvaliteeti puudutavatele aspektidele. Koolituste sari koosneb kolmest moodulist, kus igal kohtumisel jagatakse praktilisi tööriistu ja teadmisi projektide kvaliteedi tõstmiseks taotlejate seas enim väljakutseid pakkuvatel teemadel, nagu näiteks keskkonnahoid, õppimise toetamine, projekti mõju levitamine ning turvalise keskkonna loomine.

Esimeses moodulis olid fookuses teemad, mis seotud keskkonnasõbralike valikutega projektitegevuses ning õppimise mõtestamise toetamisega.

Päeva esimeses pooles otsiti ja leiti vastuseid küsimustele:

  • Kumb mõjutab kliimat rohkem, kas laevasõit Helsingisse või paki saatmine veokiga Saksamaalt Eestisse
  • Kumba tegevuse CO2 heitekogus on suurem, kas aasta vältel igapäeavselt grillitud veiseliha söömine või üksinda igal tööpäeval diiselautoga tööle sõitmine?
  • Kas kliimamõju on suurem nõude masinpesul aasta jooksul või ühekordne laevareis marsruudil Tallinn-Helsingi-Tallinn?

Neile küsimustele said osalejad vastused läbi kliimakooli kaardimängu töötoa, mille viis läbi MTÜ Mondo esindaja Mari Jõgiste. Peale üllatavaid avastusi täis mängu arutleti, kuidas ilmenud fakte ja uusi teadmisi enda projektitegevusse üle kanda – näiteks võimaluse korral kaaluda lennuki asemel mõnda muud transpordiliiki või pakkuda projektis osalejatele suures osas taimset toitu. Jõuti arusaamani, et neile küsimustele puuduvad lihtsad ja selged vastused, kuid arutelu nende oluliste ja suure mõjuga otsuste langetamiseks algatas kaardimäng kindlasti.

Selge on see, et rahvusvaheline projekt jätab võrdlemisi suure jälje keskkonnale. Kuid kuidas teha nii, et projekti kvaliteet selle mõju keskkonnale õigustaks? Üheks viisiks projekti kavandatud tegevustest maksimumi võtmiseks on toetada osalejate õppimise mõtestamist, et iga osaleja märkaks enda õppimist ning võtaks õpitu ka endaga projektitegevuse lõppedes kaasa. Koolituspäeva teises osas arutleti, miks on õppimise mõtestamine erinevatele osapooltele oluline ning üheskoos katsetati ja analüüsiti mitmeid meetodeid õppimise mõtestamiseks. Koolituspäeva võtsime kokku kogemuste vahetuse ringiga, kus osalejad endi parimaid praktikaid jagasid. Koolituspäeva õppimise mõtestamise blokki kavandasid ja viisid läbi koolitajad Anna Kuzina ja Elisabeth Purga.

 

Mõned mõtted “Level Up!” esimesel kohtumisel osalenutelt:

“Väga soovitan osaleda, kui on kas või väiksemaid küsimusi taotluse, projekti etapides või tagasiside vormi täitmisel!”

“Mul on hea meel, et minu mure läks korda ka teistele osalejatele :)”

“Reflekteerimine on oluline, kuid arvestada tuleb sellega, et kõikidel inimestel on erinevad vajadused ning soovid reflekteerimiseks.”

 

Kui tunned, et soovid järgmisest “Level Up!” kohtumisest osa saada, siis siin on sulle hea uudis – järgmine moodul toimub juba 27. aprillil! Kohtumine kannab pealkirja: “Projekti mõju levitamine läbi lugude ehk storytelling kui kommunikatsioonivahend”.

Registreerimine avatud kuni 23. aprillini siin: https://form.typeform.com/to/wNVZfUXf