Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Löö kaasa Euroopa noorte nädala tähistamisel!

Hea noortevaldkonna tegija!

Kutsun sind tähistama Euroopa noorte nädalat! Euroopa noorte nädal toimub sel aastal 12.-19. aprillini, kuid kampaaniategevusi kutsutakse ellu ka juba nädal varem ning hiljem.

Kui sind mõte kõnetas ning soovid rohkem kuulda-teada, mida kolleegid selle nädala raames plaanivad, osale infotunnis 20. märtsil kell 10-11 Kampaaniast teeb ülevaate Eurodesk võrgustiku koordinaator Laura Kiviselg. Registreeri end SIIN!

Euroopa noortenädal (European Youth Week, EYW) on Euroopa Komisjoni korraldatud iga kahe aasta järel toimuv sündmus, mille eesmärgiks on edendada üle-euroopalist noorte kaasamist ja kodanikuaktiivsust. See suurendab teadlikkust noorte kaasamise kohta otsuste tegemisel, edendab noorte inimeste ja poliitikakujundajate vahelist dialoogi ning demonstreerib noorte eurooplaste andeid ja projekte. Euroopa noortenädal (EYW) on väga oluline Euroopa noorte kokkusaamise sündmus, mis toimub iga kahe aasta järel vaheldumisi Euroopa Parlamendi korraldatud Euroopa noorteüritusega.

Euroopa noortenädal 2024 hõlmab nelja järgmist põhieesmärki:

 • Julgustada noori inimesi aktiivseteks ja ühiskonda kaasatud kodanikeks saama ning ärgitada neid oma häält andma
 • Noorte inimeste saavutuste esiletoomine.
 • Edendada Euroopa Liidu, riiklikul, piirkondlikul ja kohalikul tasemel avaliku poliitika ning algatuste abil noortele pakutavaid võimalusi, näiteks Erasmus+ või Euroopa solidaarsuskorpuse programmi kaudu.
 • Pöörata tähelepanu kõige tähtsamatele noorte inimeste aktuaalsetele probleemidele, sealhulgas Euroopa Komisjoni prioriteetidele (näiteks roheline mõtteviis, digitaalne kaasamine või selles osalemine).

Loe lisainfot kampaania kohta SIIT!

PS! Kui oled juba kampaaniaks tegevusi planeerinud, siis ole hea, pane oma tegevus kirja SIIN asuvale kaardile.

Tegevuse üleslaadimiseks järgi allpool esitatud lihtsaid ja kiireid samme. Eeltingimused: tegevuste korraldajatel peavad olema EU Login kontod. Kui protsess tundub liialt keeruline, siis kirjuta info oma sündmuse kohta Laurale: laura.kiviselg@harno.ee koos linkide ning muu infoga, mis sul ürituse raames jagamiseks on.

 1. Ava Euroopa noortenädala veebisait: ja klõpsa jaotisel „Tegevused“.
 2. Klõpsa nupul „Esita tegevus“.
  1. Juhul kui sul juba on EU Login, palub süsteem sisestada kõnealuse
   konto parooli.
  2.  Kui sul seda ei ole, palub süsteem luua sinu meiliaadressi jaoks EU
   Login konto. Samuti võid kasutada sisselogimiseks sotsiaalmeedia-
   kontosid.
 3. Loe läbi privaatsusavaldus ja arvesta sellega.
 4. Teabe esitamiseks ava tegevuste haldamise leht.
 5. Klõpsa nupul „Uus tegevus“ ja täida kohustuslikud väljad (tegevuse nimi, tegevuse algus-/lõppkuupäev ning kellaaeg, lõpu tüüp, vorming, korraldajad, aadress, osalejate vanus, keel, kirjeldus, tegevuse teemad ja noorte inimeste eesmärgid. Soovi korral võid täita ka valikulised väljad (ajavöönd, veebisait, kontaktmeil, tegevuse link, broneerimine, juurde- pääsetavus, seos EUga).
 6. Ära ehmata, kui sinu sündmus kohe kaardile ei ilmu. Ürituse vaatab kullipilguga üle kampaaniajuht ning seejärel kinnitab selle.

Ja muidugi, kui sul on küsimusi juba enne infotundi, siis võta ühendust Euroopa noorte nädala kampaania eestvedajaga Eestis: Laura Kiviselg (laura.kiviselg@harno.ee).